FENISTIL Krople - 20 ml Zobacz większe

FENISTIL Krople - 20 ml

Nowy produkt

FENISTIL Krople - leczenie przewleklych objawow alergicznych.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

£ 7.90

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

FENISTIL Krople - 20 ml

Fenistil krople wskazania

Fenistil to preparat należący do grupy leków przeciwhistaminowych, których podstawową rolą terapeutyczną jest leczenie dokuczliwych objawów alergicznych.

Fenistil krople właściwości:
Preparat Fenistil® hamuje działanie histaminy - związku odpowiedzialnego za reakcje alergiczne. Wykazuje właściwości przeciwświądowe, przeciwobrzękowe i przeciwuczuleniowe. Po podaniu doustnym, działanie preparatu rozpoczyna się po 30-60 minutach i utrzymuje się przez 8 do 12 godzin. Fenistil® krople doustne stosuje się do leczenia objawów chorób alergicznych:
skóry: pokrzywka, świąd w przebiegu atopowego zapalenia skóry, alergicznego wyprysku kontaktowego, wyprysku endogennego układu oddechowego: sezonowy nieżyt nosa, katar sienny i alergiczny.Preparat stosowany jest do leczenia objawowego alergii pokarmowych oraz polekowych, jak również:łagodzi świąd towarzyszący chorobom zakaźnym (np. ospie) może być stosowany w celu łagodzenia objawów występujących po ukąszeniu owadów. Profilaktycznie w zapobieganiu reakcji alergicznych występujących po znieczuleniu.

Sposób użycia:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
Dawka dobowa wynosi 3 - 6 mg dimetindenu w 3 równych dawkach. Zaleca się stosowanie po 20 do 40 kropli (1mg/1ml) 3 razy na dobę. U pacjentów ze skłonnością do senności należy stosować 40 kropli przed snem i 20 kropli rano, przy śniadaniu.

Dzieci poniżej 12 roku życia
Lek należy podawać 3 razy na dobę według poniższego schematu:

1 miesiąc - 1 rok0,15 - 0,5 mg3 - 10 kropli
1 - 3 lata0,5 - 0,75 mg10 - 15 kropli
3 - 12 lat0,75 - 1,0 mg15 - 20 kropli


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

FENISTIL Krople - 20 ml

FENISTIL Krople - 20 ml

FENISTIL Krople - leczenie przewleklych objawow alergicznych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 innych produktów w tej samej kategorii: