CLARITINE 10mg - 7 tabletek Zobacz większe

CLARITINE 10mg - 7 tabletek

Nowy produkt

CLARITINE - leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

£ 4.20

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

CLARITINE  10mg - 7 tabletek

CLARITINE wskazania

Tabletki na alergie CLARITINE Allergy do stosowania w okresie nasilenia objawów alergii. Jest to lek bez recepty, którego stosowanie powoduje łagodzenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz objawów, takich jak: kichanie, swędzenie i wodnista wydzielina z nosa. Ponadto łagodzi objawy alergii typu swędzenie i pieczenie oczu oraz  przewlekła pokrzywka idiopatyczna (swędzenie, zaczerwienie skóry). Jako, że jest to lek na alergie bez recepty przed zastosowaniem należy przeczytać informacje jakie zawiera ulotka CLARITINE Allergy.

  • W leczeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa takich jak kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i pieczenie oczu. Produkt CLARITINE SPE jest również wskazany w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

CLARITINE działanie


Lek Claritine SPE zawiera loratadynę, która jest pochodną piperydyny. Jest długo działającym trójcyklicznym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1.  Hamuje  działanie  histaminy powodującej między innymi występowanie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie. Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1-3 godzinach. Lek Claritine SPE wskazany jest w leczeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa (kichanie, obrzęk błon śluzowych, wysięki), świądem i pieczeniem oczu.


CLARITINE dawkowanie


Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę, dzieci od 2 do 6 lat - 1/2 tabletki (5 mg) na dobę. Jak stosować CLARITINE Allergy? lek najlepiej jest przyjmować przed jedzeniem.


CLARITINE przeciwwskazania


Nadwrażliwość lub idiosynkrazja na substancję czynną (loratadynę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu CLARITINE SPE w okresie ciąży. Nie stosować produktu CLARITINE SPE u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Nie stosować równocześnie z ketokonazolem, mikonazolem, itrakonazolem, erytromycynąm, klarytromycyną. Może to spowodowć nieznaczne zwiększenie stężenia loratadyny we krwi. Możliwe do wystąpienia nadkomorowe zaburzenia rytmu serca, nudności, zwiększenie łaknienia, zapalenia błony śluzowej żołądka, nieprawidłowe czynności wątroby.


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

CLARITINE 10mg - 7 tabletek

CLARITINE 10mg - 7 tabletek

CLARITINE - leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 innych produktów w tej samej kategorii: