Daktarin krem 30 g Zobacz większe

Daktarin krem 15 g

Nowy produkt

Daktarin krem - zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby.

Więcej szczegółów

£ 7.75

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Daktarin krem 15 g

Daktarin krem wskazania

  • Zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby, jak: grzybica głowy, tułowia, rąk, stóp i międzypalcowa grzybica stóp u sportowców, grzybica obrębna pachwin
  • W związku z przeciwbakteryjnym działaniem preparatu Daktarin może być on stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie (np. pieluszkowe zapalenie skóry).

Daktarin krem działanie
Mikonazol łączy działanie przeciwgrzybicze przeciw dermatofitom i drożdżakom z działaniem przeciwbakteryjnym przeciwko bakteriom Gram-dodatnim. Mikonazol hamuje biosyntezę ergosterolu w ścianie komórkowej grzybów, co prowadzi do jej uszkodzenia i w konsekwencji do obumarcia komórki grzyba. Mikonazol jest również skuteczny w leczeniu grzybic nadkażonych bakteryjnie.
Mikonazol bardzo szybko likwiduje świąd, często towarzyszący infekcjom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się pierwszych oznak wyleczenia.
Mikonazol po zastosowaniu zewnętrznym, nie powoduje zmian w morfologii krwi.


Daktarin krem dawkowanie
Preparat stosuje się 2 razy dziennie. Krem należy wcierać aż do całkowitego wchłonięcia. Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia zmian i ich nasilenia. Po ustąpieniu zmian chorobowych leczenie powinno trwać jeszcze przynajmniej 7 dni.


Daktarin krem przeciwwskazania
Daktarin w kremie przeciwwskazany jest u pacjentów wykazujących nadwrażliwość na mikonazol lub inny składnik kremu.

Skład
Substancją czynną leku jest mikonazolu azotan. 1 g kremu zawiera 20 mg mikonazolu. Inne składniki to butylohydroksyanizol (E 320), kwas benzoesowy (E 210), parafina ciekła, makrogologlicerydów oleiniany, makrogolo 6 i makrogolo 32 glikolu stearynian, woda oczyszczona.Substancją czynną leku jest mikonazolu azotan.


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Daktarin krem 15 g

Daktarin krem 15 g

Daktarin krem - zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: