Obniżka! Controloc control 20 mg x 14 tabl dojelitowych Zobacz większe

Controloc control 20 mg x 14 tabl dojelitowych

Nowy

Controloc control w leczeniu objawów refluksu żołądkowego u dorosłych

Więcej szczegółów

£ 3.69

-3%

£ 3.80

Add to wishlist

Więcej informacji

Controloc control 20 mg x 14 tabl dojelitowych

Controloc control wskazania i działanie

  • Preparat Controloc Control stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów refluksu żołądkowego u dorosłych. Refluks żołądkowy to schorzenie, w którym kwasy wytwarzane w żołądku cofają się do przełyku, wywołując zgagę i zarzucanie treści żołądkowej (kwasy przedostają się do jamy ustnej).
  • Substancja czynną preparatu Controloc Control, pantoprazol, jest inhibitorem pompy protonowej. Działa on poprzez blokowanie pomp protonowych - białek występujących w wyspecjalizowanych komórkach wyściółki żołądka, które uwalniają kwas do wnętrza żołądka. Poprzez blokowanie pomp pantoprazol zmniejsza wytwarzanie kwasów, co prowadzi do ustąpienia objawów refluksu żołądkowego.


Controloc control przeciwwskazania
Zalecana dawka preparatu Controloc Control to jedna tabletka raz na dobę do ustąpienia objawów. W celu uzyskania złagodzenia objawów konieczne może okazać się stosowanie leku przez kolejne dwa-trzy dni. Jeśli objawy nie ustąpią po dwóch tygodniach stałego stosowania leku, pacjent powinien zgłosić się do lekarza. Pacjent nie powinien zażywać leku bez konsultacji z lekarzem przez okres dłuższy niż cztery tygodnie.Tabletki należy połknąć w całości, popijając płynem, przed posiłkiem; tabletek nie należy żuć ani rozgryzać. Nie zaleca się stosowania preparatu Controloc Control u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Skład
Controloc Control to lek zawierający substancję czynną pantoprazol. Preparat jest dostępny w postaci żółtych, owalnych tabletek dojelitowych (20 mg). Określenie „dojelitowe” oznacza, że tabletki opuszczają żołądek nienaruszone i przechodzą dalej do jelita. Zabezpiecza to substancję czynną przed zniszczeniem pod wpływem kwasu żołądkowego. Preparat Controloc Control jest podobny do leku referencyjnego o nazwie Controloc, który jest już zarejestrowany w Unii Europejskiej (UE).

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Controloc control 20 mg x 14 tabl dojelitowych

Controloc control 20 mg x 14 tabl dojelitowych

Controloc control w leczeniu objawów refluksu żołądkowego u dorosłych

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii: