Xylometazolin 0,1% krople 10 ml Zobacz większe

Xylometazolin 0,1% krople 10 ml

Nowy produkt

Xylometazolin - zapalenia zatok przynosowych, alergicznego nieżytu nosa

Więcej szczegółów

£ 3.35

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Xylometazolin 0,1% krople 10 ml


Xylometazolin wskazania i działanie

  • Wspomagająco w leczeniu: ostrego nieżytu nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego, ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych, alergicznego nieżytu nosa, ostrego zapalenia ucha środkowego - w celu udrożnienia trąbki słuchowej.


Xylometazolin dawkowanie
Sympatykomimetyk, stosowany miejscowo powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych a tym samym wpływa na zmniejszenie przekrwienia, obrzęku, wydzielania błon śluzowych. Poprzez swoje objawowe działanie, udrażnia przewody nosowe. Działanie następuje po upływie kilku minut od użycia i trwa kilka godzin. Przy miejscowym podawaniu ulega wchłanianiu i może wywoływać objawy ogólne w postaci: podwyższenia ciśnienia tętniczego krwi i objawów ze strony o.u.n. Długotrwałe stosowanie prowadzi do uszkodzenia i zmian w nabłonku pokrywającym błony śluzowe.

Xylometazolin przeciwwskazania
Roztwór 0,05%: dzieci - 1 kroplę roztworu wkraplać do nosa co 8-10 h. Roztwór 0,1%: dorośli - 2-3 krople roztworu wkraplać do nosa co 8-10 h. Nie stosować długotrwale.
Nadwrażliwość na lek (objawia się bezsennością, osłabieniem, zawrotami głowy, zaburzeniami rytmu serca), jaskra, suchy i przewlekły nieżyt nosa. Nie podaje się w trakcie leczenia inhibitorami MAO oraz tricyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi. Ostrożnie w ciąży i u dzieci.

Skład
1 ml kropli zawiera 0,5 mg lub 1 mg chlorowodorku ksylometazoliny.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Xylometazolin 0,1% krople 10 ml

Xylometazolin 0,1% krople 10 ml

Xylometazolin - zapalenia zatok przynosowych, alergicznego nieżytu nosa

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: