Sinecod krople 5mg/ml 20 ml Zobacz większe

Sinecod krople 5mg/ml 20 ml

Nowy produkt

Sinecod krople w leczeniu ostrego kaszlu.

Więcej szczegółów

£ 8.99

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Sinecod krople 5mg/ml 20 ml

Sinecod krople wskazania

  • Leczenie ostrego kaszlu o różnej etiologii
  • Tłumienie kaszlu w okresie przed- i pooperacyjnym u pacjentów poddawanym zabiegom chirurgicznym i bronchoskopii.

Sinecod krople działanie

Nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Ponadto zmniejsza opór w drogach oddechowych, czego dowodem jest szybka poprawa parametrów spirometrycznych i wyników badań gazometrycznych krwi. Po podaniu doustnym lek wchłania się szybko i całkowicie. Maksymalne stężenie we krwi głównego metabolitu - kwasu 2-fenylomasłowego - występuje po około 1,5 h (dla syropu). T0,5 we krwi po podaniu syropu wynosi 6 h. Lek nie ulega kumulacji w organizmie. Lek podlega hydrolizie, prowadzącej głównie do powstania kwasu 2-fenylomasłowego i dietyloaminoetoksyetanolu. Metabolity te również wykazują działanie przeciwkaszlowe. Metabolity, podobnie jak niezmieniony butamirat, w znacznym stopniu (w około 95%) wiążą się z białkami osocza. Metabolity są wydalane głównie z moczem.

Sinecod krople dawkowanie

Doustnie. Krople (postać preparatu przeznaczone dla dzieci): dzieci w wieku 7-12 m.ż. - 10 kropli (2,27 mg) 4 razy na dobę; 2-3 r.ż. - 15 kropli (3,41 mg) 4 razy na dobę; powyżej 3 r.ż. - 25 kropli (5,67 mg) 4 razy na dobę. W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 h, do 4 razy na dobę.

Sinecod krople przeciwwskazania

Nadwrażliwość na cytrynian butamiratu lub pozostałe składniki preparatu.

Skład
Substancja czynna: 1 ml kropli zawiera 5 mg cytrynianu butamiratu.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Sinecod krople 5mg/ml 20 ml

Sinecod krople 5mg/ml 20 ml

Sinecod krople w leczeniu ostrego kaszlu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: