Obniżka! Espumisan 100 mg/ml krople 30 ml Zobacz większe

Espumisan 100 mg/ml krople 30 ml

Nowy produkt

Espumisan w leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt powyżej 1 m.ż.

Więcej szczegółów

£ 8.72 netto

-3%

£ 8.99 netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Espumisan 100 mg/ml krople 30 ml

Espumisan wskazania

  • Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych
  • Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe); w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym
  • W leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt powyżej 1 m.ż. oraz w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Espumisan działanie

Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Espumisan stosowanie:

Niemowlęta: 5-10 kropli należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na małej łyżeczce przed każdym karmieniem.
1-6 lat: 10 kropli 3 do 5 razy dziennie.
6-14 lat: 10-20 kropli 3 do 5 razy dziennie.
Młodzież i dorośli: 20 kropli 3-5 razy dziennie.

Espumisan przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Kropli nie stosować u dzieci do ukończenia 1 m.ż. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Espumisan 100 mg/ml krople 30 ml

Espumisan 100 mg/ml krople 30 ml

Espumisan w leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt powyżej 1 m.ż.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: