Dentosept 100 ml Zobacz większe

Dentosept 100 ml

Nowy produkt

Dentosept wykazuje działanie ściągające i łagodnie przeciwzapalne na błony śluzowe jamy ustnej.

Więcej szczegółów

£ 6.80

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Dentosept 100 ml

Dentosept wskazania

  • W surowiczym i ropnym zapaleniu dziąseł i jamy ustnej, powierzchniowym zapaleniu przyzębia, nieżytowym zapaleniu języka, odzwierzęcym zapaleniu jamy ustnej, zapaleniu jamy ustnej na tle toksycznym jako środek ściągający, przeciw-bakteryjny i przeciwzapalny
  • W skłonności do krwawienia z dziąseł i pomocniczo w parodontozie jako środek ściągający
  • W grzybiczym zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej jako środek przeciwgrzybiczy (drożdżaki).

Dentosept działanie
Preparat wykazuje działanie ściągające i łagodnie przeciwzapalne na błony śluzowe jamy ustnej, związane z działaniem wyciągów z kory dębowej, liścia szałwii i rumianku. Ponadto garbniki oraz składniki olejków lotnych, zawarte w preparacie, działają antyseptycznie (przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo) na błony śluzowe jamy ustnej i dziąseł. Testy in vitro wykazały, że olejki szałwiowy i tymiankowy działają bakteriobójczo zarówno w stosunku do bakterii Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych oraz grzybobójczo, m.in. w stosunku do Candida albicans.


Dentosept dawkowanie
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, płukać 15% roztworem wodnym preparatu (około 10 ml preparatu rozcieńczyć w 1/4 szklanki wody).


Dentosept przeciwwskazania
Uczulenie na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae).

Skład
Substancja czynna: 100 ml extractum fluidum (0,65 :1) ex: Matricariae flos -11,83 g; Quercus cortex-11,83 g; Salviae folium - 11,83 g; Arnicae herba - 5,91 g; Calami rhizoma - 5,91 g; Menthae piperitae herba - 5,91 g; Thymi herba - 5,91 g. Głównymi składnikami czynnymi preparatu są: substancje garbnikowe, tymol i jego pochodne oraz mentol. Preparat zawiera nie mniej niż 0,15% (m/m) olejków eterycznych oraz nie mniej niż 0,35% (m/m) garbników.


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Dentosept 100 ml

Dentosept 100 ml

Dentosept wykazuje działanie ściągające i łagodnie przeciwzapalne na błony śluzowe jamy ustnej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: