Pyrantelum zawiesina 0,25 g/5ml - 15 ml Zobacz większe

Pyrantelum Polpharma 0,25g - 3 tabl

Nowy produkt

Pyrantelum w leczeniu zakażenia jelitowego owsikami 

Więcej szczegółów

£ 6.30

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Pyrantelum Polpharma 0,25g - 3 tabl

Pyrantelum  właściwości:

Substancją czynną leku jest pyrantel. Pyrantelum Polpharma jest lekiem przeciwpasożytniczym, przeznaczonym dla dzieci w wieku od 6 lat i dorosłych w leczeniu zakażenia jelitowego owsikami - robakami obłymi typu nicieni barwy białej. Lek ten działa na mięśnie pasożytów jelitowych. Unieruchomione pasożyty zostają usunięte z jelita wskutek ruchów perystaltycznych jelit. Pyrantel nie podrażnia jelit ani nie wywołuje przemieszczania się robaków. Działa na formy dojrzałe i pasożyty we wczesnym stadium rozwoju, natomiast nie działa na larwy w trakcie ich migracji w tkankach.

Pyrantelum  przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Pyrantelum Polpharma 
- Jeśli pacjent ma uczulenie na pyrantel lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku  
- Jeśli pacjent przyjmuje piperazynę. 
- Jeśli pacjent jest w trakcie leczenia miastenii (choroba mięśni szkieletowych). 

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Przed rozpoczęciem stosowania leku Pyrantelum Polpharma należy omówić to z lekarzem 
- jeśli pacjent ma zaburzenia czynności wątroby; 
- jeśli pacjent jest niedożywiony lub ma niedokrwistość (anemię). 
Jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą pacjenta aktualnie lub są związane z sytuacjami występującymi w przeszłości, należy skontaktować się z lekarzem. 
Nie zaleca się stosowania leku Pyrantelum Polpharma w okresie ciąży. Jeśli leczenie jest konieczne, należy skontaktować się z lekarzem. 
Nie zaleca się stosowania leku Pyrantelum Polpharma u kobiet karmiących piersią. Jeśli leczenie lekiem jest konieczne, należy w tym czasie zaprzestać karmienia piersi.

Pyrantelum  dawkowanie

Lek stosuje się doustnie w czasie lub po posiłku popijając wodą. Przed połknięciem tabletkę należy bardzo dokładnie rozgryźć lub rozkruszyć.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkę należy powtórzyć po dwóch lub trzech tygodniach od przyjęcia pierwszej dawki. Nie należy
przekraczać zalecanej dawki leku.Po upływie 14 dni od zakończenia leczenia należy wykonać kontrolne badania parazytologiczne Jeśli objawy utrzymują się po podaniu drugiej dawki leku należy skontaktować się z lekarzem.

Ze względu na postać farmaceutyczną lek Pyrantelum Polpharma, 250 mg, tabletki nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Na rynku jest dostępny lek zawierający pyrantel w postaci zawiesiny doustnej przeznaczony do stosowania również u małych dzieci.

Poniżej przedstawiono dawkowanie tabletek Pyrantelum Polpharma w zależności od masy ciała pacjenta.
Masa ciała (mc.) Dawka jednorazowa Dawka jednorazowa [mg]
17-28 kg 1 tabletka 250 mg
29-39 kg 1½ tabletki 375 mg
40-50 kg 2 tabletki 500 mg
51-62 kg 2½ tabletki 625 mg
63-75 kg 3 tabletki 750 mg
Dorośli o mc. >75 kg 4 tabletki 1 000 mg


Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby powinni przed przyjęciem leku skontaktować się z lekarzem. Lekarz może zalecić mniejszą dawkę, gdyż lek może niekorzystnie wpływać na wątrobę.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Pyrantelum Polpharma 0,25g - 3 tabl

Pyrantelum Polpharma 0,25g - 3 tabl

Pyrantelum w leczeniu zakażenia jelitowego owsikami 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: