Hydrocortisonum krem 0,5% 15 g Zobacz większe

Hydrocortisonum krem 0,5% 15 g

Nowy produkt

Hydrocortisonum krem -  leczenie atopowego zapalenia skóry, wyprysku alergicznego.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

£ 3.80 netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Hydrocortisonum krem 0,5% 15 g

Hydrocortisonum wskazania

  • Lek po zastosowaniu na skórę działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo oraz obkurczająco na naczynia krwionośne. Hamuje rozwój objawów zapalenia, nie wpływając na przyczynę.
  • Reakcje skórne po ukąszeniu lub użądleniu przez owady.


Hydrocortisonum dawkowanie
O ile lekarz nie zaleci inaczej chorobowo zmienione miejsca na skórze należy smarować cienką warstwą leku do 2 razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni. Po użyciu leku należy umyć ręce.


Hydrocortisonum dzialania niepozadane
Jak każdy lek Hydrocortisonum może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Hydrokortyzonu octan należy do stosowanych miejscowo glikokortykosteroidów o słabym działaniu, dlatego ryzyko wystąpienia działań niepożądanych po zastosowaniu leku jest mniejsze, niż po zastosowaniu na skórę leków zawierających silnie działające glikokortykosteroidy. Hydrocortisonum stosowany długotrwale może powodować zanikowe zapalenie skóry, plamicę posteroidową, trądzik posteroidowy, teleangiektazje (poszerzenie żyłek i tętniczek), zapalenie skóry dookoła ust, rozstępy, podrażnienie skóry, nadmierną suchość skóry, wtórne zakażenia.
W przypadku stosowania leku na skórę powiek, niekiedy może wystąpić jaskra lub zaćma.
W wyniku wchłaniania leku do krwi mogą również wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane hydrokortyzonu octanu.
Występują one przede wszystkim w przypadku długotrwałego stosowania leku, stosowania go na dużą powierzchnię skóry, w miejscach, takich jak fałdy skórne, pachwiny, pod opatrunkiem zamkniętym (okluzyjnym) lub w przypadku stosowania u dzieci.
Ogólnoustrojowe objawy niepożądane hydrokortyzonu octanu charakterystyczne dla kortykosteroidów, to m.in. zahamowanie czynności osi podwzgórze - przysadka - nadnercza, zespół Cushinga, hamowanie wzrostu i rozwoju u dzieci, nadmierne stężenie cukru we krwi, cukromocz, obrzęki, nadciśnienie, zmniejszenie odporności.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Hydrocortisonum przeciwwskazania
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.

Skład
Substancja czynna: 1 g kremu zawiera 5 mg octanu hydrokortyzonu.
Apteka UK Informacje dodatkowe


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Hydrocortisonum krem 0,5% 15 g

Hydrocortisonum krem 0,5% 15 g

Hydrocortisonum krem -  leczenie atopowego zapalenia skóry, wyprysku alergicznego.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: