Elmex żel do fluoryzacji 25 g Zobacz większe

Elmex żel do fluoryzacji 25 g

Nowy produkt

Elmex żel do fluoryzacji w profilaktyce próchnicy oraz w przypadku rozległych zmian próchniczych.

Więcej szczegółów

£ 10.50

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Elmex żel do fluoryzacji 25 g

Elmex żel wskazania

  • Dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia do stosowania w domu lub w gabinetach stomatologicznych w profilaktyce próchnicy oraz w przypadku rozległych zmian próchniczych.

Elmex żel działanie
Aminofluorki dzięki swoim właściwościom powierzchniowo czynnym oraz dzięki lekko kwasowemu odczynowi powodują tworzenie się jednorodnej warstwy fluorku wapnia, dobrze przylegającej do powierzchni zębów. Stanowi ona trwałą rezerwę jonów fluorkowych chroniącą szkliwo przed atakami kwasów oraz wspomagającą proces remineralizacji. 


Elmex żel dawkowanie
O ile lekarz nie zaleci inaczej, stosować 1 raz w tygodniu; nałożyć 1 cm żelu na szczoteczkę i gruntownie czyścić zęby przez 1-2 minuty, następnie wypluć; nie płukać jamy ustnej. 


Elmex żel przeciwwskazania
Nadwrażliwość na fluor i inne składniki preparatu.


Skład: 

1g żelu zawiera 12,5mg fluoru, 2,87mg aminofluorku Dectaflur i 22mg fluorku sodu oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, hydroksyetylocelulozę, sacharynę, aromat bananowy, aromat mentonowy, olejek mięty pieprzowej, olejek mięty ogrodowej, wodę oczyszczoną


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Elmex żel do fluoryzacji 25 g

Elmex żel do fluoryzacji 25 g

Elmex żel do fluoryzacji w profilaktyce próchnicy oraz w przypadku rozległych zmian próchniczych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: