Obniżka! Naklofen top 10 mg/g żel 120 g Zobacz większe

Naklofen top 10 mg/g żel 120 g

Nowy produkt

Naklofen top - leczenie roznego rodzaju boli.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

£ 5.43 netto

-3%

£ 5.60 netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Naklofen top 120 mg/g żel 60 g

Naklofen top wskazania

  • Miejscowe leczenie: reumatyzmu pozastawowego (bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, zapalenie pochewek ścięgien, bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa lub stawu barkowego); zmian pourazowych (naciągnięcia, skręcenia, zwichnięcia); ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Naklofen top działanie

  • Niesteroidowy lek przeciwzapalny do stosowania miejscowego, o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Mechanizm działania diklofenaku polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże preparat wykazuje również działanie kojące i chłodzące. Po podaniu miejscowym 2,5 g diklofenaku w postaci żelu na 500 cm2 skóry, do układu krwionośnego wchłaniało się 6-7% substancji czynnej.

Naklofen top przeciwwskazania
Nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ.


Środki ostrożności
Preparat należy stosować tylko na nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi (np. jama ustna). W czasie leczenia preparatem pacjent powinien unikać nadmiernego narażenia na światło słoneczne. Preparat zawiera glikol propylenowy, który może powodować, u niektórych pacjentów, łagodne, miejscowe podrażnienia skóry. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku stosowania preparatu na duże powierzchnie skóry lub podczas stosowania długotrwałego. Nie wolno stosować żelu pod opatrunkiem okluzyjnym. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat.


Ciąża i laktacja
Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, ze względu na brak danych dotyczących stosowania diklofenaku u kobiet w ciąży. Dotyczy to zwłaszcza stosowania w III trymestrze ciąży, ze względu na możliwość zahamowania czynności macicy i (lub) przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego. Brak danych dotyczących przenikania diklofenaku, stosowanego miejscowo, do mleka kobiet karmiących piersią, dlatego nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią. W przypadku uzasadnionej konieczności zastosowania, w okresie laktacji, nie należy stosować preparatu na piersi lub duże powierzchnie skóry lub długotrwale.


Efekty uboczne
Często: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry). Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: wysypka grudkowata, nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy, astma, reakcje nadwrażliwości na światło.


Interakcje
Należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego stosowania doustnych postaci NLPZ.


Naklofen top dawkowanie
Miejscowo, na skórę 3 lub 4 razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Na przykład ilość 2 g do 4 g żelu (ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni ok. 400 cm2 do 800 cm2. Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej lub przez 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych.


Skład
1 g żelu zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Naklofen top 10 mg/g żel 120 g

Naklofen top 10 mg/g żel 120 g

Naklofen top - leczenie roznego rodzaju boli.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: