DROTAFEMME FORTE 80 mg - 20 tabl
  • DROTAFEMME FORTE 80 mg - 20 tabl

DROTAFEMME FORTE 80 mg - 20 tabl

Ocena 

DROTAFEMME FORTE 80 mg - kamica nerkowa, skurcze

4,90 £
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Opis

DROTAFEMME FORTE 80 mg - 20 tabl

DROTAFEMME FORTE WSKAZANIA

DROTAFEMME FORTE 80 mg stosuje się w stanach skurczowych mięśni gładkich, związanych z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vatera i w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych: kamicy nerkowej, kamicy moczowodowej, zapaleniu miedniczek nerkowych, zapaleniu pęcherza moczowego, bolesnym parciu na mocz. DROTAFEMME FORTE 80 mg stosuje się również wspomagająco w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym, wzdęciach jelit i zapaleniu trzustki i w  schorzeniach ginekologicznych: w bolesnym miesiączkowaniu.      

DROTAFEMME FORTE WLASCIWOSCI

DROTAFEMME FORTE 80 mg zawiera, jako substancję czynną, drotaweryny chlorowodorek. Substancja ta jest stosowana w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego, najczęściej objawiającym się bólem w jamie brzusznej. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia ani lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy. 

DROTAFEMME FORTE DAWKOWANIE

Dorośli:
Dawka dobowa: 120 do 240 mg, w 2 – 3 dawkach podzielonych.
Stosowanie u dzieci i młodzieży:
Nie przeprowadzono badań klinicznych z udziałem dzieci. W przypadku konieczności zastosowania leku Drotafemme Forte u dzieci w wieku powyżej 12 lat: maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 160 mg, w 2 – 4 dawkach podzielonych.
Lek stosuje się doustnie.
Tabletkę można dzielić na równe dawki.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku przez okres dłuższy niż 7 dni.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Drotafemme Forte: 
Brak doniesień na temat przedawkowania leku. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Pominięcie przyjęcia leku Drotafemme Forte: 
W przypadku opuszczenia jednej dawki leku, należy przyjąć ją najszybciej, jak jest to możliwe, z wyjątkiem sytuacji, gdy zbliża się pora kolejnej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  


Apteka UE Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
2 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

DROTAFEMME FORTE 80 mg - 20 tabl

DROTAFEMME FORTE 80 mg - 20 tabl

DROTAFEMME FORTE 80 mg - kamica nerkowa, skurcze

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku