Apap 500 mg x 24 tabl powlekanych
  • Apap 500 mg x 24 tabl powlekanych

Apap 500 mg x 50 tabl powlekanych

Ocena 

Apap srodek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle miesiączkowe)

8,80 £
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Opis

Apap 500 mg x 50 tabl powlekanych

Apap wskazania

  • Jako środek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle miesiączkowe); doraźnie jako środek przeciwgorączkowy (przy grypie, przeziębieniach).

Apap działanie

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgor ączkowym, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w o.u.n. Dobrze wch łania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 30-60 min, przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 3-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprz ężeniu z cysteiną. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi.

Apap dawkowanie

Doustnie. Tabletki: dorośli 1-2 tabl 3-4 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo lub przeciwgorączkowo jednorazowo 1-2 tabl. W razie potrzeby dawka może być powtarzana co 4 h, maksymalnie do 4 dawek w ciągu doby. Nie należy przekraczać zaleconego dawkowania, nie podawać leku dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Apap przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol. Ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Lek nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży. U dzieci poniżej 12 r.ż. w postaci tabletek może być stosowany po konsultacji z lekarzem.

Skład
Substancja czynna: 1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu .


Apteka UE  Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
1 Przedmiot
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Apap 500 mg x 50 tabl powlekanych

Apap 500 mg x 50 tabl powlekanych

Apap srodek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle miesiączkowe)

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku