Pirolam Intima Vag, 1 tabl
 • Pirolam Intima Vag, 1 tabl

Pirolam Intima Vag, 1 tabl

Ocena 

Pirolam Intima Vag, w terapii zakażeń pochwy

9,60 £
Brutto
Ilość

Opis

Pirolam Intima Vag, 1 tabl


Pirolam Intima Vag wskazania

Pirolam Intima Vag to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania przez kobiety i nastolatki od 16. roku życia w terapii zakażeń pochwy oraz zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez grzyby.

Pirolam Intima Vag właściwości:

Tabletka dopochwowa Pirolam Intima Vag pomaga zwalczać najbardziej uciążliwe i dokuczliwe objawy infekcji intymnej: ból, pieczenie, świąd i upławy. Substancją czynną preparatu jest klotrimazol, lek przeciwgrzybiczy z grupy pochodnych imidazolu. Substancja czynna ma szeroki zakres działania przeciwgrzybiczego – niszczy grzyby oraz hamuje ich wzrost, jest skuteczna wobec wielu gatunków dermatofitów i drożdżaków. Działanie klotrimazolu prowadzi do zahamowania syntezy ergosterolu, niezbędnego składnika błony komórkowej grzybów. Błona komórkowa ulega uszkodzeniu, czego konsekwencją jest śmierć komórki grzyba.

Pirolam Intima Vag sposób użycia:

Tabletkę należy wprowadzić głęboko dopochwowo, stosować wieczorem, przed spoczynkiem nocnym. Nie należy stosować w trakcie miesiączki; stosowanie preparatu należy zakończyć przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego.

 • Dorośli i młodzież po ukończeniu 16. roku życia: jednorazowo, 1 tabletkę dopochwową, wieczorem. Jeżeli po 7 dniach od jednorazowego zastosowania preparatu nie nastąpi poprawa, należy skonsultować się z lekarzem.
 • Młodzież 12–15 lat: preparat może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem i na jego zlecenie.
 • Dzieci do 12 lat: ze względu na brak doświadczenia klinicznego i danych dotyczących bezpieczeństwa, preparatu nie należy stosować u dzieci do ukończenia 12. roku życia.

Ważne informacje:
Nie przekraczać zalecanych dawek. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli:

 • do zakażenia doszło po raz pierwszy
 • w ciągu ostatniego roku wystąpiły 4 zakażenia lub więcej
 • temperatura jest podwyższona (38°C lub wyższa)
 • występuje ból w dolnej części brzucha lub pleców
 • występują cuchnące upławy
 • występują nudności
 • występuje krwawienie z dróg rodnych lub/i ból ramion.

Równolegle z preparatem nie należy stosować innych produktów do stosowania dopochwowego (w tym tamponów). Preparat może zmniejszać skuteczność środków antykoncepcyjnych (takich jak lateksowe prezerwatywy i krążki dopochwowe).

Składniki:
1 tabletka dopochwowa zawiera 500 mg klotrymazolu.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
12 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Pirolam Intima Vag, 1 tabl

Pirolam Intima Vag, 1 tabl

Pirolam Intima Vag, w terapii zakażeń pochwy

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku