Zyrtec 10 mg x 7 tabl
  • Zyrtec 10 mg x 7 tabl

Zyrtec 10 mg x 10 tabl

Ocena 

Zyrtec - leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

4,68 £
Brutto
Ilość

Opis

Zyrtec 10 mg x 10 tabl

Zyrtec wskazania

  • Leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Zyrtec działanie
Lek przeciwhistaminowy, silny i selektywny antagonista obwodowego receptora histaminowego H1. Wywiera silne i długotrwałe działanie. Hamuje zależną od histaminy wczesną fazę reakcji alergicznej, zmniejsza migrację komórek reakcji zapalnej, m.in. granulocytów kwasochłonnych, oraz zmniejsza uwalnianie mediatorów, związanych z późną fazą odpowiedzi alergicznej. Cetyryzyna jest dobrze wchłaniana z przewodu pokarmowego; pokarm przedłuża wchłanianie, ale nie wpływa na biodostępność leku. Wiąże się w około 93% z białkami osocza. Jest w niewielkim stopniu metabolizowana w wątrobie i wydalana głównie w postaci niezmienionej z moczem. T0,5 we krwi wynosi u dorosłych około 10 h, u dzieci - 5-6 h.


Zyrtec dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 mg raz na dobę. W niewydolności nerek przy klirensie kreatyniny 30-49 ml/min podaje się 5 mg raz na dobę; <30 ml/min – 5 mg co 48 h. Dzieci 4-6 lat: 5 mg raz na dobę; 6-12 lat: 10 mg raz na dobę lub 5 mg 2 razy na dobę. Lek należy odstawić na kilka dni przed wykonaniem testów skórnych.


Zyrtec przeciwwskazania
Nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę, pochodne piperazyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min). Nie należy stosować u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lapp lub zaburzonym wchłanianiem glukozo-galaktozy. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek (należy dostosować dawkowanie do stopnia niewydolności). Zaleca się zachowanie ostrożności w połączeniu z alkoholem. Nie należy stosować w ciąży, z wyjątkiem przypadków zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Skład

  • Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
  • Substancje pomocnicze o znanym działaniu: jedna tabletka powlekana zawiera 66,40 mg laktozy jednowodnej.Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
12 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Zyrtec 10 mg x 10 tabl

Zyrtec 10 mg x 10 tabl

Zyrtec - leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku