• Nowy

KETOLEK ( zamiennik ketonalu) 50 mg, 20 kap

Ocena 

Ketolek - przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

6,99 £
Brutto
Ilość

Opis

KETOLEK 50 mg, 20 kap

Ketolek wskazania

KETOLEK 50 mg to lek  o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym (należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych – NLPZ). Jest przeznaczony do stosowania w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego o różnym podłożu np. bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, ból głowy. 

Ketolek wlasciwosci


KETOLEK 50 mg zawiera substancję czynną ketoprofen, która wykazuje potrójne działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Ponadto hamuje aktywność enzymu - cyklooksygenazy, dzięki czemu następuje zmniejszone odczuwanie bólu, ale też pozwala się szybciej pozbyć gorączki.  

Ketolek dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek przeznaczony jest do podawania doustnego. Należy go przyjmować przez możliwie krótki czas oraz w najmniejszej skutecznej dawce, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Zalecana dawki: 
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat:
1 kapsułka co 8 godzin.
Ketolek należy połykać w całości (nie rozgryzać), popijając dużą ilością płynu, w czasie lub po posiłku. Czas trwania leczenia Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez 5 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
Osoby w podeszłym wieku:
U osób w podeszłym wieku konieczne jest zachowanie ostrożności ze względu na zwiększone ryzyko ciężkich działań niepożądanych. Jeśli konieczne jest przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby i nerek:
U osób z zaburzeniami czynności wątroby i nerek konieczne jest zachowanie ostrożności ze względu na zwiększone ryzyko ciężkich działań niepożądanych. Jeśli konieczne jest przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Stosowanie u dzieci i młodzieży Leku Ketolek:
nie zaleca się stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Ketolek: Jako objawy przedawkowania mogą wystąpić zaburzenia dotyczące ośrodkowego układu nerwowego, np. ból głowy, zawroty głowy, letarg, senność, otępienie i utrata przytomności, jak również ból brzucha/nadbrzusza, nudności i wymioty. Ponadto mogą wystąpić niedociśnienie tętnicze, depresja oddechowa (spadek częstotliwości oddechów) i purpurowienie skóry oraz błon śluzowych (sinica). Brak specyficznej odtrutki. Należy poinformować lekarza w przypadku podejrzenia przedawkowania leku Ketolek. Lekarz, mając na uwadze ciężkość zatrucia, zadecyduje o podjęciu odpowiednich środków zapobiegawczych. 8 Pominięcie zastosowania leku Ketolek Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
23 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

KETOLEK ( zamiennik ketonalu) 50 mg, 20 kap

KETOLEK ( zamiennik ketonalu) 50 mg, 20 kap

Ketolek - przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Napisz swoją opinię
Zobacz także
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku