• Obniżka
  • Nowy
Mucosolvan 30 mg/5 ml syrop 100 ml
  • Mucosolvan 30 mg/5 ml syrop 100 ml

Mucosolvan 30 mg/5 ml od 1 roku syrop 100 ml brak opakowania zewnetrznego

Ocena 

Mucosolvan od 1 roku ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli

8,50 £
7,23 £ Zniżka 15%
Brutto
Ilość

Opis

Mucosolvan 30 mg/5 ml syrop 100 ml

Mucosolvan wskazania i działanie

  • Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.
  • Mukolityk o silnym działaniu wykrztuśnym. Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, pobudza wytwarzanie surfaktantu i czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. W efekcie zwiększa się przepływ śluzu i poprawia jego transport, co z kolei ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Po podaniu doustnym szybko i niemal całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Przenika przez łożysko i do mleka matki.

Mucosolvan dawkowanie i sposób podawania:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 ml syropu 2 razy dziennie. Dawka zalecana w przypadku ostrych stanów zapalnych dróg oddechowych oraz w początkowym okresie leczenia stanów przewlekłych, w pierwszych 14 dniach leczenia.
Dzieci w wieku 6 – 12 lat: 5 ml syropu 2 – 3 razy dziennie
Dzieci w wieku 2 – 6 lat: 2,5 ml syropu 3 razy dziennie
Dzieci w wieku 1 - 2 lata: 2,5 ml syropu 2 razy dziennie.
5 ml = 1 łyżeczka do herbaty. Dawkowanie można zredukować o połowę po 14 dniach leczenia. Syrop należy przyjmować w trakcie posiłków.


Mucosolvan przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną – ambroksol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dziedziczne, rzadko występujące stany nietolerancji substancji pomocniczych.


Mucosolvan specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Syrop Mucosolvan, w największej rekomendowanej dawce dobowej (20 ml), zawiera 5 g sorbitolu. Pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinni stosować tego produktu. Po zastosowaniu substancji mukolitycznych np. ambroksolu opisywano bardzo rzadkie przypadki występowania ciężkich zmian skórnych, takich jak zespół Stevens-Johnsona oraz zespół Lyella. Większość przypadków można było wyjaśnić nasileniem choroby podstawowej lub równoczesnym stosowaniem innych leków. W przypadku wystąpienia nowych zmian w obrębie skóry lub błon śluzowych konieczne jest natychmiastowe zasięgnięcie porady lekarza i zapobiegawczo zaprzestanie stosowania ambroksolu.


Mucosolvan działania niepożądane: Ambroksol jest na ogół dobrze tolerowany. Częstość występowania działań niepożądanych została podana zgodnie z następującą klasyfikacją MedDRA: bardzo często > 1/10; często > 1/100, < 1/10; niezbyt często > 1/1 000, < 1/100; rzadko > 1/10 000, < 1/1 000; nieznana* nie zanotowano zwiększonego ryzyka w stosunku do placebo; nieznana w badaniu klinicznym z udziałem ponad 2000 pacjentów nie zanotowano przypadków: reakcji anafilaktycznej, pokrzywki oraz obrzęku naczynioruchowego.Zaburzenia żołądka i jelit: Często: biegunka; Niezbyt często: nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe; Rzadko: zgaga; Nieznana*: niestrawność. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości; Nieznana: wysypka; Nieznana: pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia układu immunologicznego: Nieznana: reakcja anafilaktyczna (łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym).

Skład
5 ml syropu zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum). Substancje pomocnicze: sorbitol i inne.


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
3 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Mucosolvan 30 mg/5 ml  od 1 roku syrop 100 ml brak opakowania zewnetrznego

Mucosolvan 30 mg/5 ml od 1 roku syrop 100 ml brak opakowania zewnetrznego

Mucosolvan od 1 roku ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku