Flegamina syrop o smaku truskawkowym 200 ml
  • Flegamina syrop o smaku truskawkowym 200 ml

Flegamina syrop o smaku truskawkowym 120 ml

Ocena 

Flegamina o silnym działaniu wykrztuśnym. Rozrzedza gęstą wydzielinę w oskrzelach

5,58 £
Brutto
Ilość

Opis

Flegamina syrop o smaku truskawkowym 120 ml


Flegamina wskazania:

  • Astma oskrzelowa, choroby oskrzeli zgęstą, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma w wyniku zamknięcia oskrzeli przez śluz, powikłania płucne po operacjach, po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym, zapalenie zatok obocznych nosa, zapalenie krtani.

Flegamina działanie:
Syntetyczna pochodna alkaloidu wazycyny o silnym działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym. Rozrzedza gęstą wydzielinę w oskrzelach przez depolimeryzację kwaśnych polisacharydów. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe do produkcji mniej lepkiego śluzu. Ułatwia transport rzęskowy wydzieliny w oskrzelach. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. T0,5 wynosi 6,5 h. Jest wydalana z moczem, głównie w postaci metabolitów. Przenika przez barierę łożyska i do mleka matki.


Flegamina dawkowanie:
Doustnie. Syrop (2mg/5ml):  dzieci 2-3 r.ż. - 2mg 2 razy dziennie; 4-7 r.ż. - 4mg 2 razy dziennie; 8-10 r.ż. - 4mg 3 razy dziennie; od 11 r.ż. - 8mg 3 razy dziennie.


Flegamina przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na bromoheksynę. Nie stosować u pacjentów z czynną chorobą wrzodową. Nie podawać z lekami blokującymi odruch kaszlowy. Okres karmienia piersią. Ostrożnie stosować w niewydolności wątroby lub nerek znacznego stopnia. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności (szczególnie ostrożnie w I trymestrze).
Ze względu na możliwość wywołania senności lub bólu i zawrotów głowy, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Skład

  • 5 ml (1 łyżka miarowa) syropu zawiera 2 mg bromoheksyny chlorowodorku (Bromhexini hydrochloridum).
  • Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, glukoza, metylu parahydroksybenzoesan, aromat truskawkowy, koszenila w postaci 7,5% roztworu barwnika, woda oczyszczona


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
7 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Flegamina syrop o smaku truskawkowym 120 ml

Flegamina syrop o smaku truskawkowym 120 ml

Flegamina o silnym działaniu wykrztuśnym. Rozrzedza gęstą wydzielinę w oskrzelach

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Multisanostol 300 ml

Recenzje: 0

Multisanostol w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, w chorobach infekcyjnych, okresach rekonwalescencji.

Cena 7,44 £
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Śledź nas na Facebooku