• Out-of-Stock
SÓL HIMALAJSKA GRANULAT  150g
  • SÓL HIMALAJSKA GRANULAT  150g

SÓL HIMALAJSKA GRANULAT 300g

Ocena 

SÓL HIMALAJSKA Pierwotne żrodło życia, które liczy sobie 250 mln. lat.

0,90 £
Brutto
Ilość
Out-of-Stock

Opis

SÓL HIMALAJSKA GRANULAT  300g

NAJZDROWSZA SÓL ŚWIATA!!! 
Bez zanieczyszczeń chemicznych, nie wybielana.
Zawiera 84 naturalne minerały.
Z certifikatem pochodzenia i badaniem labolatoryjnym zawartości.
Kopie przesyłamy na życzenie!
Pierwotne żrodło życia, które liczy sobie 250 mln. lat.

Sól Himalajska Krystaliczna to najczystsza sól Ziemi. Absolutnie nieskazitelna i naturalna, powstała w miejscu, gdzie setki milionów lat temu energia słoneczna osuszyła pierwotny ocean. Posiada forme kryształkow o perfekcyjnej, szlachetnej podobnej do diamentu strukturze, kształtowanej pod wpływem ogromnych ciśnień.

Sól ta wydobywana jest z 400-600 metrow głębokości.

W przeciwieństwie do powszechnie używanego, szkodliwego chlorku sodu, himalajska sól krystaliczna wykazuje niezwykłe właściwości prozdrowotne.

Zawiera ona aż 84 minerały w formie koloidalnej, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mikroelementy mają postać drobnych cząsteczek, dzięki czemu mogą być z łatwością absorbowane przez komórki ludzkiego ciała.

 Sól Himalajska stosowana w kuchni, uzupełnia niedobory mikroelementów w codziennej diecie. W tym miejscu należy podkreślić iż Sól Himalajska nie posiada zanieczyszczeń jakimi są metale ciężkie, jak w przypadku soli morskiej. Zatopione tankowce uwalniają milony ton chemicznych substancji osadzają się w wodzie, z której czerpana jest następnie sól.

Sól Himalajska posiada biało-różowy kolor, jest on zależny od koloru skały z której pochodzi. Im bardziej różowy kolor tym więcej żelaza znajduje się w danej soli.

Sól Himalajska sprzedawana przez naszą firmę posiada CERTYFIKAT zawartości.

Wydobywana jest metodą konwencjonalną – ręcznie bez używania ładunków wybuchowych, płukana wodą i osuszana w słoncu.

Nie jest produktem rafinowanym ani też nie posiada żadnych wzbogaceń chemicznych. Nie jest wybielana.

Sól w życiu codziennym

Najważniejszym użyciem soli himalajskiej to gospodarstwo domowe: do gotowania, pieczenia itd.

Soli Himalajskiej możemy spożywać dziennie do wielkości 5-6 gram.

Nadużywanie soli to podwyższone ciśnienie tętnicze krwi i osteoperoza.

Nadwyżki soli nie są wydalane przez organizm samodzielnie, zazwyczaj wydalają się także witaminy. Osoby cierpiące na choroby nerek, z podwyższonym ciśnieniem lub chorzy na serce powinni ograniczyć spożywanie soli lub skonsultować to z lekarzem.

Sól Himalajska – to z kinesjologicznej opini obniżająca smog elektryczny skała.

Wszyscy posiadamy w swoich mieszkaniach niezliczone ilości urządzeń elektrycznych co samoczynnie wprawia w życie obciążenie smogiem elektrycznym nasze środowisko. Stawiając bryły na parapecie okiennym, telewizorze, komputerze przyczyniamy się do zmniejszania aktywności smogu. Także telefon komórkowy lub inny przenośny to zbiór aktywnych fal działających negatywnie na ludzki organizm, który przez środowisko soli himalajskiej możemy zmniejszyć.

Butelkę szklaną z woda do picia (niegazowaną) obkładamy bryłami soli i w ten sposób ładujemy ja energetycznie. Bryły soli mogą służyć około 1 roku.

Sól  himalajska w medycynie naturalnej

Szczegolna zawartość, czystość i wartość energetyczna soli himalajskiej przyczynia sie do wielkiej roli, którą zajęła w medycynie naturalnej.

Roztwór nasycony soli

Do picia jako solanka lub jako zastępcze do solenia można wykonać samemu roztwór nasycony tj: 100ml wody musi rozpuścić 26% soli - jest to wówczas roztwór nasycony.

Do słoika który możemy szczelnie zamknąć wkładamy bryły soli i zalewamy wodą źrodlaną (niegazowaną). W słoiku musi pozostać na dnie sól nierozpuszczona, która z czasem i w miarę dolewania wody rozpuści się.

Sol krystaliczna przeciwko bólowi ucha środkowego

Woreczki z solą, mogą być przydatne wielokrotnie. Do bawełnianej/lnianej ściereczki lub woreczka wsypujemy 1 filiżankę soli proszku i zawiązujemy. Wykonany w ten sposób woreczek ogrzewamy na pokrywce garnka gotującej się wody a następnie przykładamy do ucha. Już po niewielu minutach czujemy ulgę w bólu.

Można także przyrządzić mieszankę, do soli dodajemy kilka gram suszonego rumianku.

Sól krystaliczna przeciwko katarowi.

Robimy roztwór 26%, mieszamy z tego 0,5 ml z woda 8 ml a następnie pipetą wprowadzamy do nosa. Zastępuje to inne krople do nosa a roztwór można wielokrotnie używać.

Sol krystaliczna do płukania gardła

2-3 łyżek roztworu soli, 1 filiżanka wody, dodając troszkę szałwi lub rumianku extraktu lub zamiast wody dodać herbatę z szalwi lub rumianku. Otrzymujemy wspaniały roztwór, którym przy podrażnieniach gardła lub jamy ustnej płuczemy.

Kąpiel przy przeziębieniach, wyczerpaniach organizmu i odtruwaniu.

Robiąc wcześniej roztwór z brył soli i wody (1 kg bryl + 5 litrow wody), zlewamy wodą do wanny a następnie dolewamy normalnej wody możliwie najcieplej i ekstraktu z rumianku lub olejku eterycznego np. eukaliptus.

Ciało wchłania całą swoją powierzchnią mikroelementy co jednocześnie wspomaga układ odpornościowy. Kąpiele takie bierzemy raz w tygodniu.

Można także wykonać kąpiele stóp.

Solanka -odtruwanie organizmu.

By odtruć organizm w najbardziej naturalny sposób używamy do tego celu soli himalajskiej.

Codziennie wypijamy 1 szklankę 250 ml wody+ 1 łyżka stołowa roztworu nasyconego.

Sól himalajska w kosmetyce

Okłady na przetłuszczoną skórę głowy.

¼ filiżanki oleju arganowego lub lnianego

1 łyżeczka soli proszku

Dokładnie wymieszać by sól rozpuściła się a następnie nanieść na skóre głowy i wmasować. Pozostawiając na 10 minut a następnie umyć delikatnym szamponem.

Przy długich włosach, należy uprzednio włosy posmarować tylko olejem w celu zabezpieczenia przed sola, której włosy nie lubią.

Masaż twarzy bryłą soli

W bryle soli jest zawartych najwięcej infomacji energetycznych. Wilgoć skóry rozpuszcza sól, którą masujemy twarz a następnie wilgoć ta wnika w głąb skóry zaopatrując ją w minerały. Masaż taki wykonujemy około 2-5 minut a następnie twarz przemywamy letnią wodą. Solą można także masować całe ciało, mając prawie natychmiast oczekiwane efekty. Sól odgrywa rolę peelingu.

Okłady na twarz z roztworu solnego

Filiżanka nasyconego roztworu solnego, flanela

Roztworem solnym nasączamy flanelę tak by nie ociekała i okładamy nią twarz na 5-10 minut. Następnie omywamy letnia woda i nakładamy krem.

Peeling do twarzy i ciała.

4 łyżki oleju arganowego lub innego

1 łyżeczka soli proszku, w zależności od potrzeby wykonujemy wielokrotność podanej recepty.

Dokładnie mieszamy a następnie twarz i ciało masujemy, uzyskując jednocześnie efekt peelingu jak i natłuszczenia skóry. Peeling można wykonywać 1 x w tygodniu.

Maseczka do twarzy i dekoltu

1 łyżka roztworu soli

1 łyżka oleju arganowego

Dokładnie wymieszać a następnie nałożyć na twarz i dekolt. Po 5 minutach zdejmujemy i obmywamy letnia wodą. Następnie należy nanieść krem.

Kąpiel upiększająca

Sól rozpuszczamy uprzednio w wodzie a następnie roztwor dodajemy do wanny z olejkiem etercznym, miodem lub innymi ziołami.

Sklad

Sol himalajska 100%

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania dotyczące działań produktu oraz dozowania.

Szczegóły produktu
0
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

SÓL HIMALAJSKA GRANULAT  300g

SÓL HIMALAJSKA GRANULAT 300g

SÓL HIMALAJSKA Pierwotne żrodło życia, które liczy sobie 250 mln. lat.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku