Espumisan 100 mg/ml krople 30 ml
  • Espumisan 100 mg/ml krople 30 ml

Espumisan 40 mg/ml krople 30 ml

Ocena 

Espumisan krople wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca.

8,52 £
Brutto
Ilość

Opis

Espumisan 40 mg/ml krople 30 ml

Espumisan krople wskazania:

Espumisan stosuje się w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak np.: wzdęcia i kolka niemowlęca. Wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca. Wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii. Jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego w zatruciach środkami powierzchniowo-czynnymi (detergentami). 

Espumisan krople właściwości:

Substancją czynną leku Espumisan jest symetykon- stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit. 
Symetykon wykazuje wyłącznie działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne. Jest substancją farmakologicznie obojętną. 
Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym i jest wydalany w postaci niezmienionej. 

Espumisan krople przeciwskazania:

Nie stosować w przypadku alergii (nadwrażliwości)  na substancję czynną- symetykon lub na którąkolwiek z pozostałych substancji pomocniczych leku Espumisan.

Espumisan krople sposób użycia: 
Przed użyciem wstrząsnąć. W celu odmierzenia odpowiedniej ilości kropel, butelkę należy trzymać pionowo, otworem ku dołowi.
Niemowlęta powyżej 1 miesiąca życia: 1ml - 2 ml (20 - 40 kropel), co odpowiada 40-80mg symetykonu, na dobę w 2 (2 razy na dobę po 10-20 kropel) do 4 (4 razy na dobę po 5-10 kropel) dawkach podzielonych, całkowita dawka dobowa nie większa niż 80mg, lek Espumisan należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią. 
Dzieci od 1 do 6 lat: 1ml (20 kropel), co odpowiada 40mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę. 
Dzieci od 6 do 14 lat: 1ml - 2ml (20 - 40 kropel), co odpowiada 40-80mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.
Młodzież i dorośli: 2ml (40 kropel), co odpowiada 40mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę. 

Skład
Substancja czynna: 1 ml emulsji (20 kropli) zawiera 40 mg simetikonu.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
9 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Espumisan 40 mg/ml krople 30 ml

Espumisan 40 mg/ml krople 30 ml

Espumisan krople wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku