Scorbolamid x 40 draż
  • Scorbolamid x 40 draż

Scorbolamid x 40 draż

Ocena 

Scorbolamid lagodzi objawy przeziębienia i grypy, działa przeciwbólowo i przeciwgorączko.

7,85 £
Brutto
Ilość

Opis

Scorbolamid x 40 draż

Scorbolamid wskazania:

  • Gorączka i ból związane z przeziębieniem lub grypą, bóle głowy, nerwobóle.

Scorbolamid działanie:

Preparat łagodzący objawy przeziębienia i grypy. Salicylamid działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. T0,5 wynosi 1,2 h. Rutozyd wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, przez co zmniejsza ich przepuszczalność i łamliwość. Wit. C ma udział w procesach oksydacyjno-redukcyjnych zachodzących w ustroju. Dobrze wchłania się po podaniu doustnym, wydalany jest z moczem. Przenika przez łożysko i do mleka matki.

Scorbolamid dawkowanie:

Doustnie: 1-2 tabl. drażowane 3 razy dziennie; przyjmować w czasie posiłku lub popić szklanką wody lub mleka.

Scorbolamid przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub NLPZ. Astma z polipami nosa (wywołana lub zaostrzona przez kwas acetylosalicylowy). Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (cukrzyca, mocznica, tężyczka). Zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia, trombocytopenia). Genetycznie uwarunkowany niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (ryzyko hemolizy po długotrwałym, doustnym przyjmowaniu kwasu askorbowego). Kamica nerkowa w wywiadzie (ryzyko powstawania kamieni moczowych po zastosowaniu dużych dawek kwasu askorbowego). Hemochromatoza, niedokrwistość syderoblastyczna, nadmierna ilość kwasu moczowego we krwi lub szczawianów w moczu). Dzieci do ukończenia 12 r.ż. w przebiegu grypy i ospy wietrznej (ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a). Ostrożnie stosować w przypadku astmy oskrzelowej (ryzyko nasilenia objawów astmy), niewydolności wątroby lub nerek oraz u pacjentów po przebytej chorobie wrzodowej i krwawieniach z przewodu pokarmowego. Nie należy stosować w III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Skład
Substancja czynna: 1 tabletka drażowana zawiera: 300 mg salicylamidu, 100 mg kwasu askorbowego, 5 mg rutozydu.


Apteka UE  Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
13 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Scorbolamid x 40 draż

Scorbolamid x 40 draż

Scorbolamid lagodzi objawy przeziębienia i grypy, działa przeciwbólowo i przeciwgorączko.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Szalwia lisc 25g

Recenzje: 0

Szalwia jako środek odkażający, ściągający, pobudzający trawienie oraz zapobiegający poceniu. Zewnętrznie służy do płukania i obmywań.

Cena 1,99 £
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku