Olimp chela-ferr forte x 30 kaps
  • Olimp chela-ferr forte x 30 kaps

Ascofer Niedobór żelaza x 50 drażetek

Ocena 

Ascofer  uzupełnienie niedoboru żelaza w organizmie.

5,40 £
Brutto
Ilość

Opis

Ascofer Niedobór żelaza x 50 drażetek

Ascofer Niedobór żelaza wskazania:

Niedokrwistości z niedoboru żelaza (pierwotne, niedobarwliwe), niedokrwistość pokrwotoczna, utajony niedobór żelaza (u kobiet w wieku rozrodczym, dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu, osób w podeszłym wieku), zwiększone zapotrzebowanie organizmu na żelazo (ciąża, laktacja, dawcy krwi).

Ascofer Niedobór żelaza właściwości:
Żelazo stanowi podstawę hemoglobiny i mioglobiny oraz wielu enzymów żelazoporfirynowych, związanych z oddychaniem wewnątrzkomórkowym. Część żelaza jest bezpośrednio wykorzystywana przez komórki układu erytroblastycznego do produkcji hemoglobiny, pozostałość gromadzi się w postaci ferrytyny, głównie w wątrobie i śledzionie oraz innych narządach. Surowiczym białkiem nośnikowym żelaza jest transferyna. Żelazo zmagazynowane w organizmie pozostaje w dynamicznej równowadze z tym, które znajduje się we krwi. Żelazo zapasowe może też występować w połączeniu z hemosyderyną, która jednak w przeciwieństwie do ferrytyny cechuje się małą zdolnością do oddawania pierwiastka do tkanek i małą rozpuszczalnością. Przewlekłe zatrucie żelazem wiąże się z hemosyderozą. Podawane doustnie żelazo dość szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i przenika do szpiku. Jego nadmiar jest usuwany z osocza do magazynów tkankowych.

Ascofer Niedobór żelaza sposób użycia:
Doustnie 3 razy dziennie po 2-3 drażetki między posiłkami, dzieciom podaje się zwykle połowę dawki.

Ascofer Niedobór żelaza przeciwskazania:
Niedokrwistość hemolityczna i aplastyczna, hemochromatoza, niedokrwistość syderoachrestyczna, uchyłkowatość jelit, choroby rozrostowe, marskość wątroby.

 Skład
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera żelaza (II) glukonian 200 mg (co odpowiada 23,2 mg żelaza).

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
11 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Ascofer Niedobór żelaza x 50 drażetek

Ascofer Niedobór żelaza x 50 drażetek

Ascofer  uzupełnienie niedoboru żelaza w organizmie.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku