Espumisan 40 mg x 100 kaps
  • Espumisan 40 mg x 100 kaps

Espumisan 40 mg x 100 kaps

Ocena 

Espumisan pomaga na wzdecia i gazy.

8,20 £
Brutto
Ilość

Opis

Espumisan 40 mg x 100 kaps

Espumisan wskazania:

  • Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych
  • Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe); w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym
  • W zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Espumisan działanie:

Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Espumisan dawkowanie:

Dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kaps. na dobę, dawka maksymalna dla dorosłych wynosi 6 kaps. W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie - 2 kaps. wieczorem lub 2 ml kropli 3 razy dziennie oraz rano w dniu badania - 2 kaps. lub 2 ml kropli. Jako dodatek do zawiesiny środka kontrastującego: 4-8 ml na 1000 ml środka cieniującego stosowanego podczas badania z podwójnym kontrastem. W przypadku zatrucia środkami powierzchniowo czynnymi, w zależności od ciężkości zatrucia, dzieci: 2,5-10 ml, dorośli: 10-20 ml. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem; leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości, preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu.

Espumisan przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Kropli nie stosować u dzieci do ukończenia 1 m.ż. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.

Skład
Substancja czynna: 1 kapsułka zawiera 40 mg simetikonu.


Apteka UE Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
25 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Espumisan 40 mg x 100 kaps

Espumisan 40 mg x 100 kaps

Espumisan pomaga na wzdecia i gazy.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku