PANTOPRAZOL 20 mg - 14 tabl
  • PANTOPRAZOL 20 mg - 14 tabl

PANTOPRAZOL 20 mg - 14 tabl

Ocena 

PANTOPRAZOL leczenie zgagi i zarzucania treści żołądkowej, refluksu

2,95 £
Brutto
Ilość

Opis

PANTOPRAZOL 20 mg - 14 tabl

PANTOPRAZOL wskazania:

Pantoprazol Teva stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (na przykład, takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

PANTOPRAZOL właściwości:

Pantoprazol Teva należy do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Substancją czynną leku jest pantoprazol, który blokuje “pompę” wytwarzającą kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku.

Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie). Pantoprazol Teva może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową i zgagą już po pierwszym dniu stosowania, jednak lek nie służy do uzyskania natychmiastowej ulgi. W celu uzyskania pełnego ustąpienia objawów, konieczne może być przyjmowanie tabletek przez 2 do 3 kolejnych dni.

Jeśli po upływie 2 tygodni u pacjenta nie nastąpi poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.PANTOPRAZOL sposób użycia:


Zalecaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki 20 mg pantoprazolu na dobę.
Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2 do 3 kolejnych dni. Należy zakończyć stosowanie leku Pantoprazol Teva po całkowitym ustąpieniu objawów. Możliwe jest złagodzenie objawów refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania leku Pantoprazol Teva. Należy jednak pamiętać, żelek nie służy do uzyskania natychmiastowej ulgi. 
Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli po stosowaniu tego leku przez pełne 2 tygodnie objawy nie ustąpią. 
Nie należy przyjmować leku Pantoprazol Teva przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. 
Tabletki przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki należy połykać w całości, obficie popijając wodą. Tabletek nie należy żuć, rozgryzać ani dzielić.


Przeciwwskazania:
Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Pantoprazol Teva. 
Jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir (w leczeniu zakażenia wirusem HIV).

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
5 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

PANTOPRAZOL 20 mg - 14 tabl

PANTOPRAZOL 20 mg - 14 tabl

PANTOPRAZOL leczenie zgagi i zarzucania treści żołądkowej, refluksu

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku