

Banner
Scopolan compositum zawiera dwie substancje czynne: butylobromek hioscyny i metamizol sodowy jednowodny.
Butylobromek hioscyny, znosi stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej. Metamizol sodowy jednowodny wykazuje silne działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz dodatkowo obniża napięcie mięśni gładkich.
Scopolan compositum zmniejsza bolesne skurcze przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo–płciowego.
SCOPOLAN przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować jeśli u pacjenta występuje uczulenie na alkaloidy tropanowe (np. atropinę) i ich pochodne, nadwrażliwość na pirazolony i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zmiany w obrazie morfologicznym krwi: leukopenia, granulocytopenia, niedokrwistość, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ostra porfiria wątrobowa, ostra niewydolność nerek lub wątroby, jaskra z wąskim kątem przesączania, rozrost gruczołu krokowego, niedrożność porażenna jelit, zaparcia atoniczne, zwężenie przełyku, wpustu lub odźwiernika żołądka, zwężenie szyi pęcherza moczowego, tachykardia, nużliwość mięśni, patologiczne poszerzenie jelita grubego, ciąża i okres karmienia piersią. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.
SCOPOLAN dawkowanie
Przy nasilonych bólach dawkowanie można zwiększyć, przyjmując 1 do 2 tabletek drażowanych do 3 razy na dobę.
Zawsze należy stosować najmniejszą dawkę skuteczną.
Nie podawać dzieciom i młodzieży w wieku do 18 lat.
Leku nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Jeśli objawy nasilą się mimo stosowania leku, pacjent powinien przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Efferalgan - czopki w leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębienia
NUROFEN express forte w słabych lub umiarkowanych bólach różnego pochodzenia (głowy, zębów, gardła, uszu, nerwobólach, mięśniowych, stawowych, towarzyszących przeziębieniom i grypie)
AMARA Maść kamforowa - w przypadku bólu mięśni i stawów oraz przy nerwobólach
Aspirin - do objawowego leczenia w gorączce, bolach roznego pochodzenia
Opokan Med rozluźnia głębokie partie mięśni przynosząc ulgę w bólach mięśni, pleców, ramion, szyi.
PARACETAMOL 250 mg - bóle różnego pochodzenia, stany gorączkowe.
COLGRIP HOT - wspieraja prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego
GRINTUSS PEDIATRIC Syrop dla dzieci na kaszel suchy i mokry
ZATOXIN DUO wspomaga prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych i zatok.
Nospa w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit.
Ketonal active - przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
PARACETAMOL działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka
HERBATKA POLECANA PRZY TRĄDZIKU - wspomaga oczyszczanie organizmu
Czarci Plaster Rozgrzewający plaster z kapsaicyną