SOLPHADERMOL 5% Płyn - 2 ml
  • SOLPHADERMOL 5% Płyn - 2 ml

SOLPHADERMOL 5% Płyn - 2 ml

Ocena 

SOLPHADERMOL 5% Płyn - eliminuje zmiany skórne mięczaka zakaźnego

15,99 £
Brutto
Ilość

Opis

SOLPHADERMOL 5% Płyn - 2 ml

SOLPHADERMOL 5%  wskazania:

Roztwór do bezbolesnego, nieinwazyjnego usuwania zmian skórnych mięczaka zakaźnego (molluscum contagiosum).


SOLPHADERMOL 5%  właściwości: 


Mięczak zakaźny występuje w postaci guzków o wielkości od 2 do 5 mm. Guzki zazwyczaj pojawiają się grupowo na powierzchni skóry. Są koloru skóry lub zaczerwienione o błyszczącej lub perłowatej powierzchni. Zazwyczaj są wklęsłe (z dołeczkiem lub wgłębieniem w środku) i mogą  posiadać niewielki otwór.
Wirusy mięczaka zakaźnego (MC) tworzą wewnątrzkomórkowe otoczki lipidowo-kolagenowe (ciałak Hendersona-Pattersona), które zapewniają ochrone przed ukłdem odpornościowym człowieka. Dzieki tym strukturom wirusy nie są rozpoznawalne ani zwalczane. Solphadermol stosowany na guzki MC denaturuje otoczki lipidowo-kolagenowe. W efekcie oddziaływania KOH, wirusy MC stają się rozpoznawalne dla układu immunologicznego, który uruchamia procesy obronne. Pojawienie się miejscowgo stanu zapalnego jest sygnałem do przerwania stosownaia preparatu Solphadermol. Wraz z ustąpieniem reakcji zapalnej, wikwity MC ulegają wygojeniu.

SOLPHADERMOL 5%  sposób użycia:

1. Przed pierwszym użyciem
Zdejmij zamknięcie buteleczki i zastąp je załączoną zakrętką ze szpatułką. Zwykła zakrętka bez szpatułki nie będzie już potrzebna.
Wpisz datę pierwszego użycia na opakowaniu w miejscu do tego przeznaczonym. Okres przydatności preparatu do stosowania wynosi 4 tygodnie od momentu pierwszego otwarcia.
Zapewnij dobre oświetlenie podczas aplikacji preparatu.
2.   Zamoczenie szpatułki w preparacie Solphadermol.
Postaw buteleczkę na twardej i stabilnej powierzchni.
Otwórz zamknięcie zabezpieczone przed dziećmi (naciśnij i jednocześnie przekręć w lewo).
Ostrożnie otrzyj mokrą szpatułkę o wewnętrzną stronę otworu buteleczki. Na szpatułce nie może być widoczna kropla preparatu.
3. Aplikacja preparatu na guzki mięczaka  zakaźnego.
Dotknij guzków mięczaka płaską częścią szpatułki a następnie zostaw roztwór do wyschnięcia. Po nałożeniu na 3-5 guzków szpatułkę ponownie zanurz w preparacie.
Po użyciu zakręć buteleczkę zakrętką ze szpatułką.
Zawsze przechowuj Solphadermol szczelnie zamknięty w pozycji pionowej w miejscu niedostępnym i  niewidocznym dla dzieci.
4.  Powtórzenie aplikacji
Solphadermol stosuj 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.
5. Zakończenie stosowania preparatu.
Przerwij stosowanie preparatu w momencie pojawienia się stanu zapalnego wskazującego na proces gojenia. Zapalenie  objawia się zaczerwienieniem, które utrzymuje się przynajmniej 12 godzin.
Zakończ stoswanie preparatu nie później niż po 14 dniach, nawet jeśli zapalenie nie pojawi się. W takim przypadku skonsultuj się z lekarzem, który zdecyduje o dalszym leczeniu.
6. Zaczekaj, aż zmiany skórne mięczaka ustąpią
Zapalenie wskazuje na to, ze organizm zwalcza guzki mięczaka. Cierpliwie czekaj na ustąpienie zmian.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
4 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

SOLPHADERMOL 5% Płyn - 2 ml

SOLPHADERMOL 5% Płyn - 2 ml

SOLPHADERMOL 5% Płyn - eliminuje zmiany skórne mięczaka zakaźnego

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku