
PARACETAMOL 125 mg - 10 czopków
PARACETAMOL działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka
Banner
Bóle różnego pochodzenia, stany gorączkowe.
PARACETAMOL właściwości:
Paracetamol to najbardziej popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa polecany jest przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Podanie doodbytnicze daje pewność dopasowania właściwej dawki leku, a w przypadku wymiotów jest to najlepsza droga podania. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka, w zalecanych dawkach jest lekiem bardzo bezpiecznym. Należy stosować przy wysokiej temperaturze, przeziębieniu oraz po szczepieniach u dzieci.
PARACETAMOL sposób użycia:
Doodbytniczo u dorosłych i dzieci powyżej 3 mies. Nie przekraczać dawki dobowej 4g/dobę. Można podawać 1-2 czopki co 4-6 godzin.
PARACETAMOL przeciwskazania:
Nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.
Bez zalecenia lekarza nie stosować:
- przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
- w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni,
- w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.
- w czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
- U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol.
- Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
PARACETAMOL działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka
Sinucol wspomaga funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego.
Rapidentin 1ml/ml, płyn stomatologiczny
Ketonal active - przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
SCOPOLAN - czopki doodbytnicze w dolegliwościach bólowych w stanach skurczowych
Zielarnia Suwalska Autoagresja Organizmu mieszanka ziolowa
Efferalgan - czopki w leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębienia
Opokan lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych.
OPOKAN Actigel - w chorobie zwyrodnieniowej stawów, urazach tkanek miękkich
Dexak leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. bólu mięśniowo-kostnego, bolesnego miesiączkowania oraz bólu zębów.
PARACETAMOL 250 mg - bóle różnego pochodzenia, stany gorączkowe.
ZATOXIN wspomaga prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych i zatok.
JUNIOR-ANGIN Syrop dla dzieci - w suchym, drażniącym kaszlu, bólach gardła
COLGRIP HOT - wspieraja prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego