• Out-of-Stock
FOLIK - kwas foliowy- 30 tabl
  • FOLIK - kwas foliowy- 30 tabl

FOLIK - kwas foliowy- 90 tabl

Ocena 

Folik kwas foliowy wspomaga prawidłowy rozwój płodu

6,60 £
Brutto
Ilość
Out-of-Stock

Opis

FOLIK - kwas foliowy- 90 tabl

FOLIK - kwas foliowy wskazania:

Folik to lek, który jest zalecany jest przede wszystkim kobietom, które planują poczęcie, kobietom ciężarnym i karmiącym. Preparat przeciwdziała powstawaniu wad wrodzonych cewy nerwowej u potomstwa w okresie poprzedzającym zajście w ciążę oraz w I trymestrze ciąży. Preparat można również stosować w profilaktyce anemii, zmian miażdżycowych, zawałów serca i innych chorób układu krążenia.

FOLIK - kwas foliowy właściwości:
Folik to preparat, który występuje w postaci jasnożółtych, okrągłych obustronnie płaskich tabletek. Stanowią one źródło kwasu foliowego znanego równiez pod nazwami: folacyna, kwas listny, witamina B9 czy witamina B11. Kwas foliowy jest organicznym związkiem chemicznym, który działa regulacyjnie na metabolizm kwasów nukleinowych oraz aminokwasów. W efekcie jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układów: nerwowego i krwiotwórczego, jak również do rozwoju wszystkich komórek tworzących ustrój. Kwas foliowy jest bardzo ważny dla kobiet w ciąży i dla rozwijająego się płodu. Dzięki codziennemu przyjmowaniu dawki zawartej w jednej pigułce preparatu Folik (0,4 mg) ryzyko powstawania bardzo poważnych wad wrodzonych cewy nerwowej u dzieci, które jeszcze przebywają w łonie matki, zostaje znacząco zredukowane. Najczęstsze z tych wad to: rozszczep kręgosłupa, bezmózgowie oraz przepuklina nerwowo-rdzeniowa, które mogą wystąpić w ciągu 4 tygodni od poczęcia. Przyjmowanie kwasu foliowego wskazane jest także w profilaktyce miażdżycy, gdyż zapobiega on podwyższaniu się poziomu homocysteiny, która dwukrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Niedobory kwasu foliowego występują bardzo często, z uwagi na to, że witamina ta nie jest wytwarzana w organizmie. Dlatego jest on zalecany nie tylko dla pań planujących założenie rodziny, czy w okresie ciąży, ale także młodym kobietom, które rozpoczęły życie płciowe. Wchłanianie kwasu foliowego zostaje bowiem zaburzone zwłaszcza gdy przez dłuższy czas stosujemy preparaty antykoncepcyjne.

FOLIK - kwas foliowy zalecane dzienne spożycie:

Jedna tabletka w ciągu doby, na miesiąc przed planowanym poczęciem, a także w pierwszym trymestrze ciąży.
Zwiększenie dawki możliwe jest jedynie po uprzedniej konsultacji z lekarzem, tylko w czasie ciąży i karmienia piersią.
Ważne informacje:
Preparat Folik jest niewskazany w przypadku nadwrażliwości na kwas foliowy lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych.

Składniki:

substancja czynna: kwas foliowy

Jedna tabletka zawiera 0,4 mg kwasu foliowego.Apteka UK Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

FOLIK - kwas foliowy- 90 tabl

FOLIK - kwas foliowy- 90 tabl

Folik kwas foliowy wspomaga prawidłowy rozwój płodu

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku