• Out-of-Stock

Domowy test witamina D, do oznaczania stężenia witaminy D we krwi, 1 szt

Ocena 

Domowy test witamina D, do oznaczania stężenia witaminy D we krwi

14,20 £
Brutto
Ilość
Out-of-Stock

Opis

Domowy test witamina D, do oznaczania stężenia

witaminy D we krwi, 1

Test witamina D wskazania

Test Witamina D z krwi Jednorazowy domowy test do półilościowego oznaczania poziomu witaminy D (25-hydroksywitaminy D – 25(OH)D) w próbce ludzkiej krwi pełnej, pobranej z opuszki palca. Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro do samokontroli.

Test witamina D wlasciwosci:

Witamina D należy do grupy rozpuszczalnych w tłuszczach steroidowych organicznych związków chemicznych, która ma przede wszystkim działanie w gospodarce wapniowo-fosforanowej. Witamina D3 jest naturalnie wytwarzana w ludzkiej skórze poprzez ekspozycję na światło ultrafioletowe, a witamina D2 jest pozyskiwana głównie z pożywienia. Witamina D jest transportowana do wątroby, gdzie jest metabolizowana do 25-hydroksywitaminy D—25(OH)D. Stężenie 25-hydroksywitaminy D (w tym D2 i D3) we krwi jest uważane za najlepszy wskaźnik poziomu witaminy D. Wykrywanie poziomu witaminy D - 25(OH)D jest uważane za niezbędne. Utrzymywanie wystarczającego poziomu witaminy D jest istotne nie tylko w celu poprawy zdrowia kości, ale także w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Sposób użycia:

 • Test należy wyjąć z foliowego opakowania bezpośrednio przed wykonaniem badania. Obecny w opakowaniu środek pochłaniający wilgoć należy wyrzucić do domowych śmieci. Przed wykonaniem badania należy przygotować środek do dezynfekcji opuszki palca (np. wacik nasączony 70% alkoholem), kawałek papierowego ręcznika oraz zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu.

  Wykonanie badania:
  Wyjąć z foliowej kopertki płytkę testową i umieścić ją na czystej i równej powierzchni. Przeprowadzić test w ciągu jednej godziny, ale najlepsze wyniki uzyska się, jeśli test zostanie wykonany natychmiast po otwarciu opakowania. Wyjąć pipetkę, fiolkę z buforem, sterylny nakłuwacz i gazik nasączony alkoholem i umieścić je blisko płytki testowej. Ostrożnie zdjąć i wyrzucić nasadkę sterylnego nakłuwacza.
  Użyć dostarczonego wacika nasączonego alkoholem, aby oczyścić opuszkę palca środkowego lub serdecznego jako miejsce nakłucia. Pozostawić do wyschnięcia.
  Nacisnąć nakłuwacz stroną, z której usunięto nasadkę, końcówka chowa się automatycznie i jest bezpieczna po użyciu. Masować dłoń bez dotykania miejsca nakłucia, w kierunku opuszki palca środkowego lub serdecznego, który ma być nakłuty.
  Trzymając dłoń w dół, masować palec, który został nakłuty, aby uzyskać kroplę krwi. Nie ściskając banieczki pipetki, przyłożyć ją do uformowanej kropli krwi. Krew wpływa do pipetki dzięki działaniu sił kapilarnych do linii wskazanej na pipetce. Można ponownie masować palec, aby uzyskać więcej krwi, jeśli krew nie osiągnie wskazanej linii napełnienia. Unikać powstawania pęcherzyków powietrza.

  Umieścić pobraną próbkę krwi w zagłębieniu na próbkę (S) znajdującą się na płytce testowej, ściskając banieczkę pipetki.

  Poczekać, aż krew z pipetki zostanie całkowicie przeniesiona do zagłębienia. Odkręcić nakrętkę fiolki z buforem i dodać 2 krople buforu do zagłębienia na bufor (B) znajdującego się na płytce testowej i uruchomić zegarek.
  Poczekać, aż pojawią się linie. Odczytać wyniki po 10 minutach. Porównać intensywność linii T ze „wzornikiem do odczytu wyników testu” dostarczonym z zestawem, aby określić poziom witaminy D we krwi. Nie interpretować wyniku po 20 minutach.

  Interpretacja wyników:
  Aby zinterpretować wynik testu, należy zapoznać się z dołączonym do opakowania wzornikiem do odczytu wyników dla witaminy D. Należy porównać intensywność zabarwienia uzyskanej linii T z liniami znajdującymi się na wzorniku.

  Niedobór:
  Pojawiają się dwie wyraźne linie. Jedna znajduje się w obszarze kontrolnym (C), a druga powinna znajdować się w obszarze testowym (T). Linia w obszarze testowym (T) jest równa lub ciemniejsza niż linia 10 ng/ml przedstawiona na wzorniku do odczytu wyników dostarczonym z zestawem.

  Obniżony poziom:
  Pojawiają się dwie linie. Jedna znajduje się w obszarze kontrolnym (C), a druga powinna znajdować się w obszarze testowym (T). Linia w obszarze testowym (T) jest ciemniejsza niż linia 30 ng/ml przedstawiona na wzorniku do odczytu wyników dostarczonym z zestawem i jaśniejsza niż linia 10 ng/ml przedstawiona na wzorniku do odczytu wyników dostarczonym z zestawem.

  Prawidłowy poziom:
  Pojawiają się dwie linie, jedna powinna zawsze znajdować się w obszarze kontrolnym (C), a słabo zabarwiona linia pojawia się w obszarze testowym (T). Linia w obszarze (T) jest ciemniejsza niż linia 100 ng/ml przedstawiona na wzorniku do odczytu wyników dostarczonym z zestawem i jaśniejsza niż linia 30 ng/ml przedstawiona na wzorniku do odczytu wyników dostarczonym z zestawem.

  Nieważny:
  Linia kontrolna (C) nie pojawia się. Niewystarczająca objętość próbki lub nieprawidłowe techniki proceduralne są najbardziej prawdopodobnymi przyczynami braku linii kontrolnej (C). Przejrzeć procedurę i powtórzyć test z nowym zestawem. Jeśli problem nie ustąpi, natychmiast zaprzestać używania zestawu testowego i skontaktować się z producentem.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Domowy test witamina D, do oznaczania stężenia witaminy D we krwi, 1 szt

Domowy test witamina D, do oznaczania stężenia witaminy D we krwi, 1 szt

Domowy test witamina D, do oznaczania stężenia witaminy D we krwi

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku