• Out-of-Stock
Fervex - 12 saszetek
  • Fervex - 12 saszetek

FERVEX EXTRATABS - 16 tabl

Ocena 

Fervex leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych

5,30 £
Brutto
Ilość
Out-of-Stock

Opis

FERVEX EXTRATABS - 16 tabl

Fervex wskazania:

FERVEX EXTRATABS to lek wskazany w leczeniu objawów przeziębienia u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat. Dostępny w formie wygodnej do połknięcia, fioletowej, podłużnej tabletki powlekanej. Lek jest wskazany w leczeniu objawów przeziębienia, zapalenia błony śluzowej nosa i gardła oraz stanów grypopodobnych, takich jak: wodnista wydzielina z nosa i łzawienie oczu, kichanie, bóle głowy i gorączka.

Fervex właściwości:
FERVEX EXTRATABS zawiera dwie substancje czynne: paracetamol, który łagodzi i zmniejsza gorączkę oraz chlorofenaminy maleinian, który zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, łzawienie oczu i kichanie.

Fervex sposób użycia:
Tabletki należy połykać w całości popijając płynem (np. wodą, mlekiem, sokiem owocowym). W związku z uspokajającym działaniem tego leku, leczenie najlepiej jest rozpoczynać wieczorem. Podanie doustne.
Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg (> 15 lat): 1 tabletka, nie częściej niż co 4 godziny. Nie przekraczać maksymalnej dawki 4 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą; dzieci poniżej 15 lat; związane z paracetamolem: ciężka niewydolność wątroby lub czynna niewyrównana choroba wątroby; związane z chlorofenaminy maleinianem: ryzyko wystąpienia jaskry z zamkniętym kątem przesączania, ryzyko zatrzymania moczu związane z zaburzeniami układu moczowego i gruczołu krokowego

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Leczenie poddać ocenie w przypadku wysokiej lub utrzymującej się gorączki, wystąpienia nadkażenia lub objawów utrzymujących się powyżej 5 dni. W celu uniknięcia przedawkowania sprawdzić czy inne przyjmowane leki (na receptę lub bez) nie zawierają paracetamolu lub chlorofenaminy maleinianu, przestrzegać maksymalnie zalecanych dawek. Produkt może powodować reakcje alergiczne (zawiera barwnik azowy, azorubinę).

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera:
paracetamol 500 mg,
chlorofenaminy maleinian 4 mg

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły produktu
0
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

FERVEX EXTRATABS - 16 tabl

FERVEX EXTRATABS - 16 tabl

Fervex leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych

Napisz swoją opinię
Zobacz także
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku