Otrivin dla dzieci (0,05%) aerozol do nosa 10 ml Zobacz większe

Otrivin dla dzieci (0,05%) aerozol do nosa 10 ml

Nowy produkt

Otrivin dla dzieci - przekrwienie błony śluzowej nosa , kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.

Więcej szczegółów

£ 6.85

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Otrivin dla dzieci (0,05%) aerozol do nosa 10 ml

Orivin dla dzieci wskazania

  • Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.
  • Produkt leczniczy ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych.
  • Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego.
  • Otrivin dla dzieci ułatwia wziernikowanie nosa.
  • Otrivin dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 11 lat.

Orivin dla dzieci działanie

Preparat o działaniu sympatykomimetycznym, głównie na receptory a-adrenergiczne. Zastosowany donosowo zwęża rozszerzone naczynia krwionośne błony śluzowej nosogardła, prowadząc do zmniejszenia przekrwienia i objawów stanu zapalnego. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwia drenaż zatok obocznych nosa i oddychanie przez nos, a także zwiększa odpływ wydzieliny. Działanie preparatu rozpoczyna się po kilku minutach od zastosowania i utrzymuje do 10 h. Specjalnie opracowany skład preparatu (formuła nawilżająca) zapobiega wysuszaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa.

Orivin dla dzieci dawkowanie

Dzieci od 2  do 6. r.ż.: 1-2 razy dziennie (co 8-10 h) po 1-2 krople lub po 1 dawce aerozolu do każdego otworu nosowego.

Orivin dla dzieci przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ksylometazolinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podobnie jak w przypadku innych leków zwężających naczynia krwionośne, produktu Otrivin dla dzieci nie należy stosować u pacjentów po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową, np. przezklinowe usunięcie przysadki i po zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej.Jaskra z wąskim kątem przesączania.

Skład
Substancja czynna: 1 ml aerozolu do nosa zawiera 0,5 mg chlorowodorku ksylometazoliny.


Apteka UE Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Otrivin dla dzieci (0,05%) aerozol do nosa 10 ml

Otrivin dla dzieci (0,05%) aerozol do nosa 10 ml

Otrivin dla dzieci - przekrwienie błony śluzowej nosa , kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: