Veral 1% żel 55 g Zobacz większe

Veral 1% żel 100 g

Nowy produkt

Veral żel o dzialaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwobrzękowym.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

£ 4.85

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Veral 1% żel 100 g

Veral wskazania

  • Jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w stanach zapalnych i chorobach zwyrodnieniowych na tle reumatycznym: reumatoidalnym zapaleniu stawów, młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobach zwyrodnieniowych stawów, łuszczycowym zapaleniu stawów, dnie, bólach korzeniowych, zapaleniach nerwów i nerwobólach, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, zapaleniu wielostawowym, zapaleniu mięśni, układowym toczniu rumieniowatym; tzw. reumatyzmie pozastawowym (zapalenie okołostawowe, zapalenie nadkłykcia lub pochewki maziowej), bólach dolnego odcinka kręgosłupa, stanach pourazowych (zapalenie, obrzęk, skręcenie, zwichnięcie, stłuczenie).

Veral działanie
Niesteroidowy lek przeciwzapalny (pochodna kwasu aminofenylooctowego) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej (hamowanie syntezy eikozanoidów, zmniejszanie zawartości kwasu arachidonowego w granulocytach). Działa przeciwagregacyjnie na płytki krwi. Zastosowany zewnętrznie (na skórę) - łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, zmniejsza odczyn zapalny. Forma żelowa leku ułatwia wchłanianie, przy intensywnym stosowaniu lub nadużywaniu należy brać pod uwagę ogólne działanie leku. Po wchłonięciu, w 99% wiąże się z białkami osocza. Metabolizowany jest w wątrobie do 4 metabolitów, z których 4'-hydroksypochodna wykazuje wysoką aktywność przeciwzapalną i przeciwbólową. Metabolity w postaci glukuronianów i siarczanów wydalane są z moczem (około 65%) i żółcią (około 35%). T0,5 wynosi około 1-2 h.


Veral dawkowanie
Skórę nad bolącym miejscem pokryć niewielką ilością (2-4 g) żelu, lekko wetrzeć. Stosować 3-4 razy dziennie.


Veral przeciwwskazania
Nadwrażliwość na diklofenak lub inne leki z grupy NLPZ, reakcje uczuleniowe na dodatki zawarte w żelu; nadwrażliwość na izopropanol lub glikol propylenowy; ciąża, okres karmienia piersią. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany, unikać kontaktu żelu z błonami śluzowymi i oczami.

Skład
Substancja czynna: 1 g żelu wodno-alkoholowego zawiera 10 mg diklofenaku

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Veral 1% żel 100 g

Veral 1% żel 100 g

Veral żel o dzialaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwobrzękowym.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: