Fenistil 0,1% żel 30 g Zobacz większe

Fenistil 0,1% żel 30 g

Nowy produkt

Fenistil leczy oparzenia słoneczne i ukaszenia owadow.

Więcej szczegółów

£ 7.95

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Fenistil 0,1% żel 30g

Fenistil wskazania:

  • Świąd w przebiegu dermatoz, pokrzywki, po ukąszeniach owadów, w oparzeniach słonecznych oraz powierzchownych oparzeniach skóry (I stopnia).

Fenistil działanie:
Preparat do stosowania miejscowego o wyjątkowo silnym powinowactwie do receptorów H1. Działa przeciwświądowo i przeciwhistaminowo oraz wykazuje działanie miejscowo znieczulające. Dzięki specjalnie dobranemu podłożu emulsji i żelu dimetinden szybko przenika w głąb skóry, wywierając silne działanie przeciwświądowe oraz chłodzące. Biodostępność po zastosowaniu na skórę wynosi 10%. Działanie preparatu rozpoczyna się już po kilku minutach od zastosowania.


Fenistil dawkowanie:
2-4 razy dziennie smaruje się żelem chorobowo zmienioną, swędzącą skórę.


Fenistil przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na dimetinden lub pozostałe składniki preparatu. Nie stosować w I trymestrze ciąży; w pozostałym okresie ciąży oraz w czasie karmienia piersią unikać stosowania na rozległe powierzchnie skóry, przy czym u kobiet karmiących nie aplikować w okolicy brodawek.

Skład

  • Substancją czynną leku jest maleinian dimetindenu.
    • Jeden gram żelu zawiera 1 mg maleinianu dimetyndenu.
  • Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to chlorek benzalkoniowy, wersenian sodu, karbopol, glikol propylenowy, wodorotlenek sodu 30 % i woda oczyszczona.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Fenistil 0,1% żel 30 g

Fenistil 0,1% żel 30 g

Fenistil leczy oparzenia słoneczne i ukaszenia owadow.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: