Obniżka! Cefalgin x 10 tabl Zobacz większe

Cefalgin x 10 tabl

Nowy produkt

Cefalgin - preparat złożony o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Więcej szczegółów

£ 2.90 netto

-3%

£ 2.99 netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Cefalgin x 10 tabl

Cefalgin działanie

 Jest skuteczny w bólach związanych ze skurczem mięśni gładkich.

Cefalgin wskazania

Bóle głowy, zębów, menstruacyjne, nerwobóle, a także bóle związane z przeziębieniem i grypą.

Cefalgin dawkowanie

Dorośli 1-2 tabletki jednorazowo. Dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 tabletka jednorazowo. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę.

Cefalgin przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy, pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol) lub którykolwiek składnik leku. Ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Zmiany w obrazie krwi obwodowej jak niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza. Wrodzony niedobór dehydrogenazy-6-fosforanowej. Nadciśnienie tętnicze. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Ostra porfiria wątrobowa. Choroba alkoholowa.Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Cefalgin działania niepożądane:

Mogą wystąpić: nudności, bóle brzucha, wymioty, pieczenie; ból głowy, zaburzenia snu, drżenie mięśniowe; reakcje nadwrażliwości (zmiany skórne w postaci rumienia, wysypki, świądu lub pokrzywki; obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy, wstrząs anafilaktyczny). 
Rzadko: zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak: trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza, pancytopenia, methemoglobinemia, niedokrwistość aplastyczna. 
Lek stosowany przez dłuższy czas może wywołać uszkodzenia wątroby związane z zaburzeniami metabolizmu wątrobowego oraz zaburzenia czynności nerek.

Uwagi:

Nie należy stosować preparatu jednocześnie z alkoholem.

Leki stymulujące aktywność enzymów wątrobowych, takie jak: niektóre leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. barbiturany, fenytoina, karbamazepina) i ryfampicyna zwiększają uszkadzające wątrobę działanie paracetamolu. Równoczesne podawanie paracetamolu z chloramfenikolem powoduje wydłużenie eliminacji, zwiększenie ryzyka toksyczności leku. Propyfenazon i paracetamol nasilają działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryn. U pacjentów stosujących jednocześnie te leki należy kontrolować czas protrombinowy. Aspiryna, salicylany oraz NLPZ długotrwale stosowane z paracetamolem zwiększają ryzyko zaburzeń czynności nerek. Jednoczesne stosowanie paracetamolu i zydowudyny zwiększa ryzyko wystąpienia neutropenii. Alkohol nasila hepatotoksyczne działanie paracetamolu. Kofeina zwiększa tachykardię powodowaną przez leki sympatykomimetyczne, tyroksynę i zmniejsza eliminację teofiliny. Palenie papierosów i barbiturany przyspieszają metabolizm kofeiny. Doustne hormonalne środki antykoncepcyjne, cymetydyna i disulfiram zmniejszają metabolizm kofeiny. Kofeina zwiększa ryzyko uzależnienia od substancji takich jak efedryna. Jednoczesne podawanie niektórych inhibitorów gyrazy może wydłużać eliminację kofeiny i jej metabolitu paraksantyny.

Skład

(1 tabletka): paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg, kofeina 50 mg.

Substancje pomocnicze:
skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Cefalgin x 10 tabl

Cefalgin x 10 tabl

Cefalgin - preparat złożony o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: