Xenna extra comfort x 10 tabl drażowanych Zobacz większe

Xenna extra comfort x 45 tabl drażowanych

Nowy produkt

Xenna extra na zaparcia oraz stany chorobowe, w których pożądane jest lekkie wypróżnienie

Więcej szczegółów

£ 12.99

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Xenna extra comfort x 45 tabl drażowanych

Xenna extra wlasciwosci

Preparat pochodzenia roślinnego o działaniu przeczyszczającym. Działanie przeczyszczające występuje po 8-12 h od chwili przyjęcia preparatu.


Xenna extra wskazania:
Zaparcia oraz stany chorobowe, w których pożądane jest lekkie wypróżnienie z miękkim stolcem (szczeliny odbytu, hemoroidy).


Xenna extra stosowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka drażowana na dobę, przed snem, popić niewielką ilością płynu, nie rozgryzać.
Nie należy stosować dłużej niż 7-10 dni. Nie należy stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia dawki wcześniej pominiętej.W sytuacji, gdy zachodzi konieczność stosowania środka przeczyszczającego codziennie, zalecana jest konsultacja lekarska w celu ustalenia przyczyny zaparcia.


Xenna extra przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.


Xenna extra działania niepożądane:
Rzadko: reakcje nadwrażliwości objawiające się kurczami żołądkowo-jelitowymi. Przy długotrwałym stosowaniu i nadużywaniu możliwe jest odwodnienie, utrata soli mineralnych, zwłaszcza potasu, białkomocz, krwiomocz, infiltracja barwnika w śluzówce, uszkodzenie nerwów jelit.
Nie można wykluczyć reakcj alergicznych w postaci swędzenia, świądu, pokrzywki, wysypki występujące lokalnie lub na całym ciele. W razie wystąpienia jakichkolwiek niezdiagnozowanych ostrych lub przewlekłych objawów brzusznych należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Skład
Suchy wyciąg z owoców senesu (Sennae angustifoliae fructus extractum siccum) 150 mg – 220 mg, co odpowiada 20 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Xenna extra comfort x 45 tabl drażowanych

Xenna extra comfort x 45 tabl drażowanych

Xenna extra na zaparcia oraz stany chorobowe, w których pożądane jest lekkie wypróżnienie

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: