Obniżka! Oleum ricini - olej rycynowy 100ml Zobacz większe

Oleum ricini - olej rycynowy 100ml

Nowy produkt

Oleum ricini - olej rycynowy lek przeczyszczający.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

£ 4.27 netto

-3%

£ 4.40 netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Oleum ricini - olej rycynowy 100ml

Olej rycynowy wskazania i działanie

Olej rycynowy, olej rącznikowy (łac. Oleum Ricini, Oleum Palmae Christi) - olej roślinny, otrzymywany z nasion byliny - rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Takie postępowanie pozwala na rozkład toksycznej toksoalbuminy - rycyny, której obecność w nasionach sprawia, że ich zażycie może wywołać śmiertelne zatrucie. Głównym (ok. 80%) składnikiem oleju rycynowego jest 18-węglowy monogliceryd kwasu rycynolowego. W jego składzie znajdują się również mniejsze ilości glicerydów kwasów olejowego, linolowego i innych.
Stosowanie:

Olej rycynowy stosuje się w lecznictwie jako środek przeczyszczający. Za takie jego działanie odpowiedzialny jest zawarty w nim kwas rycynolowy, który po uwolnieniu (pod wpływem enzymów trawiennych) z glicerydów wchodzi w reakcję z zawartymi w treści jelitowej jonami sodu (Na+). Tworzy się w ten sposób mydło sodowe kwasu rycynolowego, które drażni błonę śluzową jelita cienkiego, co pobudza jego perystaltykę. Olej rycynowy stosuje się w dawce 1-2 łyżek stołowych.

Stosowany jest ponadto w kosmetyce, jako odżywka do włosów suchych. Pomaga w odbudowie łamliwych i wypadających brwi i rzęs oraz paznokci i naskórka wokół nich. Jest częstym składnikiem tzw. domowych odżywek.

Uwaga:

Oleju rycynowego nie wolno używać w czasie ciąży, gdyż może powodować powikłania w przebiegu ciąży i poronienia.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Oleum ricini - olej rycynowy 100ml

Oleum ricini - olej rycynowy 100ml

Oleum ricini - olej rycynowy lek przeczyszczający.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: