Bisacodyl 5 mg x 30 tabl Zobacz większe

Bisacodyl 5 mg x 30 tabl

Nowy produkt

Bisacodyl - zaparcia różnego pochodzenia 

Więcej szczegółów

£ 4.30

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Bisacodyl 5 mg x 30 tabl

Bisacodyl wskazania

  • Zaparcia różnego pochodzenia (nawykowe i przewlekłe zaparcia u obłożnie chorych, nawykowe zaparcia w podeszłym wieku, zaparcia po zmianie diety, zaparcia w okresie pooperacyjnym i inne)
  • Opróżnienia jelita przed badaniami diagnostycznymi i zabiegami chirurgicznymi (np. rektoskopią, cholecystografią, urografią, rentgenodiagnostyką jamy brzusznej, zdjęciami radiologicznymi odcinka lędźwiowo – krzyżowego kręgosłupa).

Bisacodyl działanie
Bisakodyl jest środkiem przeczyszczającym i wiatropędnym działającym bezpośrednio na jelito grube. W wyniku działania na nerwy w ścianie jelita nasila skurcze jelit i pobudza ruchy perystaltyczne. Lek zwiększa również ilość niewchłoniętej wody i elektrolitów w jelicie grubym, co wzmacnia jego działanie przeczyszczające.


Bisacodyl dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 10 lat – doustnie, 5 mg do 10 mg (1 do 2 tabletek) 1 raz na dobę (zwykle na noc); Dzieci w wieku od 4 do 10 lat – doustnie, 5 mg (1 tabletkę) 1 raz na dobę (zwykle na noc); Dzieci w wieku poniżej 4 lat – nie zaleca się stosowania preparatu w tej grupie wiekowej; Osoby w wieku podeszłym, pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby – nie ma konieczności modyfikacji dawki.
Tabletki należy zażywać w całości (nie rozgryzać ani nie rozkruszać), obficie popić wodą. Wypróżnienie następuje zazwyczaj po ok. 6 godzinach po podaniu doustnym; po 6 – 12 godzinach, jeśli lek stosuje się przed snem.


Bisacodyl przeciwwskazania
Nadwrażliwość na bisakodyl lub którykolwiek inny składnik preparatu; ostra niewydolność jamy brzusznej wymagająca interwencji chirurga (między innymi niedrożność jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego); choroba Leśniowskiego – Crohna; wrzodziejące zapalenie jelita grubego; krwawienia z przewodu pokarmowego; ciężkie odwodnienia. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Skład
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 5 mg bisakodylu oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, laktoza, talk, stearynian magnezu, żelatyna, Eudragit L 100-55, cytrynian trietylu, polisorbat 20, dwutlenek tytanu, simetikon – emulsja, czerwień koszenilowa E 124 – lak.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Bisacodyl 5 mg x 30 tabl

Bisacodyl 5 mg x 30 tabl

Bisacodyl - zaparcia różnego pochodzenia 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: