Flegamina x 40 tabl Zobacz większe

Flegamina x 40 tabl

Nowy produkt

Flegamina na przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok.

Więcej szczegółów

£ 6.50

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Flegamina x 40 tabl

Flegamina wskazania:

  • Astma oskrzelowa, choroby oskrzeli z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma w wyniku zamknięcia oskrzeli przez śluz, powikłania płucne po operacjach, po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym, zapalenie zatok obocznych nosa, zapalenie krtani.

Flegamina działanie:

Syntetyczna pochodna alkaloidu wazycyny o silnym działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym. Rozrzedza gęstą wydzielinę w oskrzelach przez depolimeryzację kwaśnych polisacharydów. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe do produkcji mniej lepkiego śluzu. Ułatwia transport rzęskowy wydzieliny w oskrzelach. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. T0,5 wynosi 6,5 h. Jest wydalana z moczem, głównie w postaci metabolitów. Przenika przez barierę łożyska i do mleka matki.

Flegamina dawkowanie:

Doustnie. Tabletki: dzieci 4-7 r.ż. - 1/2 tabl. 2 razy dziennie; 8-10 r.ż. - 1/2 tabl. 3 razy dziennie; dorośli i dzieci od 11 r.ż. - 1 tabl. 3 razy dziennie.

Flegamina przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na bromoheksynę. Nie stosować u pacjentów z czynną chorobą wrzodową. Nie podawać z lekami blokującymi odruch kaszlowy. Okres karmienia piersią. Ostrożnie stosować w niewydolności wątroby lub nerek znacznego stopnia. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności (szczególnie ostrożnie w I trymestrze).
Ze względu na możliwość wywołania senności lub bólu i zawrotów głowy, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Flegamina x 40 tabl

Flegamina x 40 tabl

Flegamina na przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: