Mucosolvan 30 mg x 20 tabl Zobacz większe

Mucosolvan 30 mg x 20 tabl

Nowy produkt

Mucosolvan ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

£ 5.99

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Mucosolvan 30 mg x 20 tabl


Mucosolvan wskazania i działanie

  • Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.
  • Mukolityk o silnym działaniu wykrztuśnym. Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, pobudza wytwarzanie surfaktantu i czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. W efekcie zwiększa się przepływ śluzu i poprawia jego transport, co z kolei ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Po podaniu doustnym szybko i niemal całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Przenika przez łożysko i do mleka matki.

Mucosolvan dawkowanie i sposób podawania: 

Dorośli: 1 tabletka 3 razy na dobę. Działanie leku można zwiększyć stosując 2 tabletki 2 razy na dobę. Tabletki należy przyjmować po posiłkach, popijając płynem.

Mucosolvan przeciwwskazania:

 Nadwrażliwość na substancję czynną – ambroksol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dziedziczne, rzadko występujące stany nietolerancji substancji pomocniczych.

Mucosolvan specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: 

Produkt zawiera 684 mg laktozy w przeliczeniu na maksymalna dawkę dzienną (120 mg), więc nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lappa) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Po zastosowaniu substancji mukolitycznych np. ambroksolu opisywano bardzo rzadkie przypadki występowania ciężkich zmian skórnych, takich jak zespół Stevens-Johnsona oraz zespół Lyella. Większość przypadków można było wyjaśnić nasileniem choroby podstawowej lub równoczesnym stosowaniem innych leków. W przypadku wystąpienia nowych zmian w obrębie skóry lub błon śluzowych konieczne jest natychmiastowe zasięgnięcie porady lekarza i zapobiegawczo zaprzestanie stosowania ambroksolu.

Mucosolvan działania niepożądane:

Ambroksol jest na ogół dobrze tolerowany. Częstość występowania działań niepożądanych została podana zgodnie z następującą klasyfikacją MedDRA: bardzo często > 1/10; często > 1/100, < 1/10; niezbyt często > 1/1 000, < 1/100; rzadko > 1/10 000, < 1/1 000; bardzo rzadko < 1/10 000, nie znana* nie zanotowano zwiększonego ryzyka w stosunku do placebo; nie znana w badaniu klinicznym z udziałem ponad 2000 pacjentów nie zanotowano przypadków: reakcji anafilaktycznej, pokrzywki oraz obrzęku naczynioruchowego.Zaburzenia żołądka i jelit: Często: biegunka; Niezbyt często: nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe; Rzadko: zgaga; Nieznana*: niestrawność. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości; Nieznana*: wysypka; Nieznana: pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia układu immunologicznego: Nieznana: reakcja anafilaktyczna (łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym).

Skład
1 tabletka zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum). Substancje pomocnicze: laktoza i inne.

Apteka UE Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Mucosolvan 30 mg x 20 tabl

Mucosolvan 30 mg x 20 tabl

Mucosolvan ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: