Flegamina syrop o smaku miętowym 120 ml Zobacz większe

Flegamina syrop o smaku miętowym 120 ml

Nowy produkt

Flegamina syrop - astma oskrzelowa, choroby oskrzeli z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną 

Więcej szczegółów

£ 5.40

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Flegamina syrop o smaku miętowym 120 ml

Flegamina syrop wskazania:

  • Astma oskrzelowa, choroby oskrzeli z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma w wyniku zamknięcia oskrzeli przez śluz, powikłania płucne po operacjach, po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym, zapalenie zatok obocznych nosa, zapalenie krtani.

Flegamina syrop działanie:
Syntetyczna pochodna alkaloidu wazycyny o silnym działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym. Rozrzedza gęstą wydzielinę w oskrzelach przez depolimeryzację kwaśnych polisacharydów. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe do produkcji mniej lepkiego śluzu. Ułatwia transport rzęskowy wydzieliny w oskrzelach. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. T0,5 wynosi 6,5 h. Jest wydalana z moczem, głównie w postaci metabolitów. Przenika przez barierę łożyska i do mleka matki.


Flegamina syrop dawkowanie:
Doustnie. Syrop (4 mg/ml): dorośli i dzieci od 11 r.ż. - 8 mg 3 razy dziennie; dzieci 8-10 r.ż. 4 mg 3 razy dziennie.


Flegamina syrop przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na bromoheksynę. Nie stosować u pacjentów z czynną chorobą wrzodową. Nie podawać z lekami blokującymi odruch kaszlowy. Okres karmienia piersią. Ostrożnie stosować w niewydolności wątroby lub nerek znacznego stopnia. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności (szczególnie ostrożnie w I trymestrze).
Ze względu na możliwość wywołania senności lub bólu i zawrotów głowy, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Skład

  • Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek
    • 5 ml syropu zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku
  • Pozostałe składniki to: glukoza jednowodna, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), etanol 96%, lewomentol, substancja poprawiająca smak i zapach eukaliptusowo-miętowo płynna, błękit patentowy (E 131), kurkuma, kwas solny, woda oczyszczonaApteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Flegamina syrop o smaku miętowym 120 ml

Flegamina syrop o smaku miętowym 120 ml

Flegamina syrop - astma oskrzelowa, choroby oskrzeli z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: