LAKCID - 10 amp. Dla prawidłowej mikroflory układu pokarmowego Zobacz większe

LAKCID - 10 amp. Dla prawidłowej mikroflory układu pokarmowego

Nowy produkt

LAKCID w czasie i po zakończeniu stosowania kuracji antybiotykowej, w czasie biegunki

Więcej szczegółów

£ 6.75 netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

LAKCID POLPHARMA - 10 amp. Dla prawidłowej mikroflory układu pokarmowego

LAKCID WSKAZANIA

Proszek do sporządzania zawiesiny doustnej Lakcid wskazany jest do stosowania w poantybiotykowym zapaleniu jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy. Można go stosować jako leczenie głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy; celem zapobiegania biegunce podróżnych oraz jako leczenie wspomagające w czasie i po antybiotykoterapii.

LAKCID WLASCIWOSCI

Lakcid zawiera szczepy Lactobacillus rhamnosus, które podobnie jak inne bakterie kwasu mlekowego kolonizują śluzówkę jelit i normalizują skład mikroflory przewodu pokarmowego szczególnie po jego wyjałowieniu w wyniku stosowania antybiotykoterapii. Wyniki przeprowadzonych badań potwierdziły, że szczepy te przeżywają w środowisku soku żołądkowego i są oporne na działanie soli kwasów żółciowych co umożliwia im adaptację i przeżywalność w przewodzie pokarmowym. Konkurując o substraty i miejsce kolonizacji na śluzówce jelita oraz produkując kwas mlekowy w wyniku beztlenowego rozkładu cukrów wytwarzają niekorzystne w chorobotwórczych mikroorganizmów. Szczepy te posiadają naturalną oporność na szerokie spektrum antybiotyków stosowanych klinicznie.

Sposób użycia:
Produkt podaje się doustnie.
Dawkowanie, o ile lekarz nie zaleci inaczej, 3 - 4 razy dziennie jedna dawka (zawartość ampułki, fiolki, saszetki).
Bezpośrednio przed użyciem ampułkę otworzyć poprzez naciśnięcie szyjki ampułki ku dołowi. Punkt nacisku ampułki jest oznaczony „kropką”. Dodać niewielką ilość przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej wody lub mleka, dokładnie wymieszać. Krawędzią otwartej ampułki dotknąć do ścianki łyżeczki. Na łyżeczkę wypłynie zawiesina.

Ważne informacje:
Preparatu nie nalezy stosować przy nadwrażliwości na białko mleka krowiego.

Skład

Minimum 2 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus:
Szczep Lactobacillus rhamnosus Pen - 40 %
Szczep Lactobacillus rhamnosus E/N - 40 %
Szczep Lactobacillus rhamnosus Oxy - 20 %
Pałeczki oporne na: amoksycylinę, ampicylinę, azlocylinę, cefepim, cefotaksym, cefradynę,ceftazydym, cefuroksym, doksycyklinę, erytromycynę, gentamycynę, imipenem, klindamycynę,kloksacylinę, kolistynę, kotrimoksazol, kwas nalidyksowy, meropenem, metronidazol, neomycynę,netylmycynę, penicylinę, piperacylinę, streptomycynę, teikoplaninę, tobramycynę, wankomycynę.CFU – jednostka formowania kolonii (ang. colony forming unit).
Substancje pomocnicze: mleko odtłuszczone i sacharoza.

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

LAKCID - 10 amp. Dla prawidłowej mikroflory układu pokarmowego

LAKCID - 10 amp. Dla prawidłowej mikroflory układu pokarmowego

LAKCID w czasie i po zakończeniu stosowania kuracji antybiotykowej, w czasie biegunki

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: