Biotebal 5 mg x 30 tabl Zobacz większe

Biotebal 5 mg x 90 tabl

Nowy produkt

Biotebal w niedoborze biotyny.

Więcej szczegółów

£ 20.99

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Biotebal 5 mg x 90 tabl

Biotebal wskazania i działanie

  • Lek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B. Biotebal 5 stosuje się w niedoborze biotyny.
  • Niedobór biotyny powoduje u ludzi zapalenie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość, zaburzenia przemiany tłuszczów.
  • Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Biotebal zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szczególnych grup stosujących lek
Ciąża - przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.


Biotebal karmienie piersią - przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka kobiecego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Z tego powodu leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.


Biotebal prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn - właściwości biotyny oraz rodzaj stwierdzanych działań niepożądanych wskazują, że lek nie wpływa niekorzystnie na wykonywanie tych czynności.


Biotebal ważne informacje o niektórych składnikach leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 - lek zawiera sorbitol. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.


Biotebal stosowanie innych leków - leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) oraz alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.


Biotebal stosowanie
Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny. Lek Biotebal 5 należy stosować zgodnie z informacją zawartą w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem - zwykle 2,5 mg do 5 mg na dobę. Uwaga: lek należy stosować regularnie.

Skład

  • Substancją czynną leku jest biotyna. Każda tabletka zawiera 5 mg biotyny.
  • Pozostałe składniki leku to: sorbitol (E420), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.


Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Biotebal 5 mg x 90 tabl

Biotebal 5 mg x 90 tabl

Biotebal w niedoborze biotyny.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: