Zoxin-med szampon leczniczy 100 ml Zobacz większe

Zoxin-med szampon leczniczy 100 ml

Nowy produkt

Zoxin-med szampon leczniczy przeznaczony do stosowania w leczeniu miejscowych zakażeń grzybiczych skóry, a w szczególności łupieżu.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

£ 10.99

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zoxin-med szampon leczniczy 100 ml


Zoxin-med wskazania i działanie

 • Zoxin-med to szampon leczniczy przeznaczony do stosowania w leczeniu miejscowych zakażeń grzybiczych skóry, a w szczególności łupieżu.

 • Szczególne wskazania do stosowania produktu to:

  • łupież skóry głowy,

  • łojotokowe zapalenie skóry,

  • łupież pstry.

 • Zoxin-med może być także stosowany profilaktycznie, zapobiegając nawrotom zakażeń skóry głowy. Podstawowym składnikiem szamponu leczniczego Zoxin-med jest 2% ketokonazol - substancja o działaniu przeciwgrzybiczym.


Zoxin-med dawkowanie

 • Zoxin-med przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę. Na zwilżone wodą włosy i skórę nanieść odpowiednią ilość szamponu leczniczego, rozmasować do utworzenia się piany. Spłukać po około 5 minutach. Włosy można umyć wstępnie zwykłym szamponem.

 • W łupieżu skóry głowy i łojotokowym zapaleniu skóry:

  • leczniczo – 2 razy w tygodniu przez 2 do 4 tygodni.

  • profilaktycznie – raz na dwa tygodnie.

 • W łupieżu pstrym:

  • leczniczo – raz na dobę przez 5 dni.

  • profilaktycznie – przed okresem letnim raz na dobę przez kolejne 3 dni.


Zoxin-med przeciwwskazania
Szamponu leczniczego Zoxin-med nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na ketokonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego.


Ciąża lub laktacja
Ketokonazol w postaci szamponu nie przenika do krążenia ogólnego. W badaniach nie stwierdzano przenikania ketokonazolu do płynów ustrojowych, nawet po długotrwałym, zewnętrznym stosowaniu szamponu. Brak badań u kobiet w okresie ciąży.
W okresie ciąży i karmienia piersią produkt leczniczy Zoxin-med może być stosowany w zdecydowanej konieczności.


Prowadzenie pojazdów i urządzeń mechanicznych
Nie obserwowano niekorzystnego wpływu produktu leczniczego Zoxin-med na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.


Stosowanie innych leków
Może wystąpić podrażnienie skóry po zastosowaniu produktu leczniczego Zoxin-med bezpośrednio po długotrwałym, miejscowym leczeniu kortykosteroidami.
W przypadku miejscowego leczenia kortykosteroidami (przed zastosowaniem produktu leczniczego Zoxin-med), w celu uniknięcia nasilenia objawów choroby występującego po zaprzestaniu ich stosowania, wskazane jest stopniowe (przez okres od 2 do 3 tygodni) wycofywanie się z leczenia kortykosteroidami.
Zbyt szybkie odstawianie kortykosteroidów może powodować zaczerwienienie i swędzenie skóry.


Należy zachować szczególną ostrożność
Jeśli wystąpi reakcja nadwrażliwości objawiająca się m.in. zaczerwienieniem oraz swędzeniem skóry w miejscu kontaktu z szamponem, należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego.
Chronić oczy przed kontaktem z produktem, gdyż może wystąpić podrażnienie oka. Jeśli produkt dostanie się do oczu, należy je przemyć dużą ilością wody.
Łojotokowemu zapaleniu skóry i łupieżowi często towarzyszy zwiększone wypadanie włosów. Mogą wystąpić przypadki nasilonego wypadania włosów podczas stosowania produktu leczniczego Zoxin-med.


Ważne informacje dotyczące niektórych składników leku
Produkt leczniczy zawiera czerwień koszenilową, która może powodować reakcje alergiczne.


Stosowanie u dzieci
Nie określono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania produktu u dzieci.


Możliwe działania niepożądane
Produkt leczniczy Zoxin-med może powodować miejscowe swędzenie, pieczenie, kontaktowe zapalenie skóry, podrażnienie. Rzadko może wystąpić przetłuszczanie się lub wysuszenie włosów.

Skład
1 ml szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu (Ketoconazolum)

Apteka UK Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie

Napisz opinię

Zoxin-med szampon leczniczy 100 ml

Zoxin-med szampon leczniczy 100 ml

Zoxin-med szampon leczniczy przeznaczony do stosowania w leczeniu miejscowych zakażeń grzybiczych skóry, a w szczególności łupieżu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: